Siūloma imtis priemonių suvaldyti gimstamumą ir emigraciją (2)

Vilniaus oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto patobulintam nutarimo „Dėl demografijos, migracijos ir integracijos procesų valdymo“ projektui.

Projektas svarstomas, atsižvelgiant į tai, kad blogėjanti Lietuvos demografinė padėtis, nemažėjanti piliečių emigracija daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai. Šiuo teisės aktu Seimas taip pat pabrėžia, kad pagalbinė demografinių iššūkių sprendimo priemonė turi būti lanksti, veiksminga ir orientuota į ateitį, skatinanti mūsų šalies piliečius sugrįžti gyventi į Lietuvą.

Nutarimo projektu Seimas siūlo Vyriausybei iki 2017 m. liepos 1 d. atlikti valstybės institucijų vykdomą demografijos, ryšių su emigravusiais piliečiais palaikymo, migracijos ir integracijos procesų valdymo analizę ir įvertinti galimybes pavesti koordinuoti šių procesų valdymą vienai valstybės institucijai, kuri būtų atsakinga už informacijos apie grįžimo gyventi į Lietuvą galimybes sklaidą užsienyje, tarpininkautų įdarbinant Lietuvos piliečius, sugrįžtančius gyventi į Lietuvą, ir suteiktų jiems pagalbą ieškant gyvenamosios vietos, pagal galimybes koordinuotų esamų ekonominių, socialinių, švietimo ar kitų integravimosi į Lietuvos visuomenę kliūčių šalinimą.

Taip pat siūloma iki 2017 m. gegužės 1 d. sudaryti darbo grupę iš mokslininkų, valstybės pareigūnų, specialistų ir socialinių partnerių 2018–2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos projektui ir Lietuvos piliečių reemigracijos skatinimo programos projektui parengti;

Seimas siūlo Vyriausybei parengti ir iki 2018 m. sausio 1 d. pateikti Seimui tvirtinti 2018–2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos ir Lietuvos piliečių grįžimo į tėvynę skatinimo programos projektus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

 1. albinas:

  Jeigu aš norėčiau, kad lietuviai kuo greičiau išnyktu kaip tauta, viską tą patį daryčiau kaip, kad tai darė per 27 metus visos buvusios valdžios.
  Kai tai suprasit, klausimu nebeliks kodėl tai vyksta.
  Beje, rusai mus naikino, naikino 50 metų o lietuvių vis daugėjo. Sakyčiau, nevykėliai tie rusai kaip ir visame kame…

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Diskusija dėl migracijos ir demografinės politikos
  Garso įrašas
  va čia (nuo 08:58)
  http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15259&p_k=1&p_a=media_object_viewer&guid=53542432-87BD-4890-8D75-84B2FC965561

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė