Sankt Peterburge įvykdytas teroristinis išpuolis (video) (1)

Sankt Peterburge įvykdytas teroristinis išpuolis | Soc. tinklų nuotr.

Sankt Peterburge įvykdytas teroristinis išpuolis | Soc. tinklų nuotr.

Balandžio 3 d. 14.40 val. Rusijos Sankt Peterburgo miesto metro stotyje „Sadovaja“ įvyko sprogimas. Pranešama, kad žuvo 10 žmonių ir apie 50 žmonių sužeista ir, kad tarp nukentėjusiųjų yra vaikų. Rusijos generalinė prokuratūra pareiškė, kad tai buvo teroro aktas.   Sprogstamasis užtaisas buvo susprogdintas traukinyje važiavusiame iš stoties „Sennaja Ploščad“ į stotį esančią miesto centre – „Technologičeskij institut“.

Žiniasklaida pranešė, kad metro stotyje „Ploščad Vosstanija“ buvo rastas dar vienas nesprogęs sprogmuo. Išminuotojai ėmėsi jo nukenksminimo.

Rusijos naujienų agentūra „Interfaks“ paskelbė, kad metro stoties vaizdo kameros nufilmavo sprogdintoją. Skelbiama, kad teroristas sprogmenį į traukinio vagoną įsinešė rankinėje, o paskui palikęs ją perėjo į kitą vagoną. 

„Šis teroro išpuolis išsiskiria iš kitų. Jis buvo kruopščiai suplanuotas. Sprogimas įvykdytas tada, kai Vladimiras Putinas lankėsi Sankt Peterburge, net jo kalbos metu. Teroristai suprato, kad per jo vizitą bus imtasi papildomų saugumo priemonių, bet vis tiek nusprendė surengti sprogdinimą. Tai tiesioginis iššūkis valdžiai“, – pareiškė buvęs Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Genadijus Gudkovas.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Rusijos žmonėms dėl sprogdinimų Sankt Peterburgo metro, per kuriuos žuvo žmonės ir liko daug sužeistųjų.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva smerkia šį brutalų nusikaltimą, nukreiptą prieš nekaltus žmones. Šią sunkią akimirką šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems.

Papildyta:

Patikslintais duomenimis žuvo 11 žmonių, 51 buvo sužeistas. Teigiama, kad sprogdintojas mirtininkas buvo 1995 metų gimimo kirgizas Akbardžonas Džalilovas, kaip manoma, veikęs vienas. Teisėsaugininkų duomenimis teroristas buvo išeivis iš Vidurio Azijos turėjęs ryšių su kovotojais Sirijoje. 

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas iš įvykio vietos:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė