Laikinoji Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupė: reikalingas Baltijos šalių susitarimas regiono saugumo klausimu (0)

Astravo AE? Ačiū, nereikia"– Baltarusijos antibranduolinės kampanijos šūkis | youtube.com stop kadras

„Astravo AE? Ačiū, nereikia“– Baltarusijos antibranduolinės kampanijos šūkis | youtube.com stop kadras

Kovo 30 d. laikinoji Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupė diskutavo apie gyventojų apsaugos užtikrinimą, įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje.

Į posėdį pakviestas Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas pristatė ne tik tarptautinius pasirengimo ir gyventojų apsaugos įvykus branduolinei avarijai reikalavimus, bet ir įvardijo dabartinę Lietuvos avarinės parengties būklę – kokie parengties gerinimo darbai šiuo metu atliekami ir kokie vis dar išlieka gyventojų apsaugos, įvykus branduolinei avarijai, spręstini klausimai pasirengimo fazėje.

Kaip vieną iš svarbiausių klausimų, kurį reikėtų išspręsti A. Mastauskas išryškino būtinybę peržiūrėti, jeigu reikalinga atnaujinti arba sudaryti naujai tarp kaimyninių valstybių dvišalius ar daugiašalius susitarimus dėl keitimosi informacija avarinės apšvitos situacijos atveju, koordinuojant apsaugomųjų veiksmų taikymą. Be to, Radiacinės saugos centro direktorius informavo, kad dvišalė sutartis tarp Lietuvos ir Baltarusijos, kurioje būtų įsipareigojimai branduolinės avarijos atveju keistis svarbia informacija ir koordinuoti apsaugomųjų veiksmų taikymą, nėra pasirašyta.

Posėdyje dalyvavęs Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktorius Vitalijus Auglys, sukeldamas laikinosios grupės narių nuostabą, pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvoje nėra įvardyto nė vieno pareigūno, kuris būtų atsakingas už gyventojų apsaugą ir koordinavimo darbus, įvykus branduolinei avarijai. Žvelgiant į skirtingus dokumentus, minėta atsakomybė perduota skirtingiems Lietuvos institucijų vadovams.

Laikinosios grupės pirmininkas Virgilijus Poderys, sulaukęs laikinosios grupės narių pritarimo, rekomenduos Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje nariams kelti Baltijos šalių trišalės rezoliucijos pasirašymo klausimą, kuria būtų išreikšta oficiali šalių pozicija regiono saugumo klausimu. Rezoliucija minėtu klausimu buvo pasirašyta kovo 28 d. Varšuvoje vykusioje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėjoje.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė