Iškilmingai sutiktas Nepriklausomybės Akto originalą suradęs VDU prof. Liudas Mažylis (video) (0)

 
Liudas Mažylis | asmenininė nuotr.

Liudas Mažylis | asmenininė nuotr.

Kovo 31 d. tarptautiniame Vilniaus oro uoste Vyriausybės kanceliarijos Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato komanda, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų akademinė bendruomenė iškilmingai sutiko Vokietijos diplomatiniame archyve Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą suradusį prof. Liudą Mažylį. 

„Tame dokumente nėra žodžio laisvė, bet jis yra apie laisvę. Kai po šimto metų paklaus, ar buvo kada nors Vasario 16-osios Aktas dingęs, visi bus pamiršę. Vasario 16-osios aktas niekada nebuvo dingęs, jis visada buvo“, – kalbėjo profesorius.

Sutikimo metu L. Mažyliui buvo įteiktas Valstybės atkūrimo šimtmečio proginis ženkliukas.

„Tai geriausia žinia ir dovana Lietuvai valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Tai dar kartą įrodo, kad Lietuvą kuriame kiekvienas iš mūsų. Dėkojame Jums už tai, kad įrodėte, jog galima ne tik kurti istoriją, bet ir ją atrasti“, – teigia Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė. 

Mokslininką taip pat pagerbė Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Kultūros ministrė Liana Ruokytė – Jonsson ir Aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Šiuo reikšmingu mūsų Tautai ir Valstybei radiniu pasidžiaugė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Būtent Vokietija šiandien turi galimybę įteikti Lietuvai pačią geriausią ir prasmingiausią dovaną Valstybės atkūrimo šimtmečio proga“, – sakė premjeras. 

„Vielen Dank“ video – sulaukė atgarsių ir Vokietijoje 

Nepriklausomybės Akto originalą su signatarų parašais Vokietijos diplomatiniame archyve Vytauto Didžiojo universiteto prof. L. Mažylis surado šį trečiadienį. Ketvirtadienį, kuomet buvo patvirtinta, kad Aktas – originalus, Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato komanda sukūrė video siužetą, kuriame vokiečiams jų kalba, už išsaugotą Nepriklausomybės Akto originalą, dėkojo net ir aukščiausi šalies vadovai.  Toks Lietuvos gestas sulaukė išskirtinio ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesio. 

Šis video siužetas buvo parodytas Vokietijos „ZDF“ kanalo žinių laidoje, taip pat ir „ARD“ kanale, apie akciją pranešė ir plačiausią auditoriją Vokietijoje turintis „Bil.de“.  Apie šį video siužetą kalbėjo Euronews, britų „The guardian“, JAV žiniasklaidos milžinė „Washington Post“. „Vielen Dank“ video savo socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose pasidalino ir Vokietijos užsienio reikalų ministerija. 

„Valstybės atkūrimo šimtmečio „Facebook“ paskyroje video siužetas peržiūrėtas daugiau nei 65 tūkstančius kartų. Skaičiuojama, kad video pasiekė apie 500 tūkst. socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų, – sako Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

Vaizdo įrašas „Vielen Dank“:

 

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė