„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją (0)

„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją | L. Bernatavičienės nuotr.

„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją | L. Bernatavičienės nuotr.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“  šiemet jau antrą kartą sugrįžo iš Vokietijoje vykusio „Musikparade 2017“ festivalio. Koncertai vyko Dortmundo, Kelno, Hamburgo, Magdeburgo, Braunšveigo ir Erfurto arenose. Apie šio festivalio populiarumą byloja gausi žiūrovų armija, kuri užpildo didžiausias Vokietijos pramogų arenas. „Trimito“ pasirodymus stebėjo virš 65 tūkstančių žiūrovų, o programą parengė vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis ir choreografė Lilija Bernatavičienė.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” per 60 gyvavimo metų įgijo profesionalaus kolektyvo reputaciją ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Orkestras pateikia žaismingas programas, pasižymi universalumu, todėl jis yra laukiamas svečias ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių prestižinėse salėse. Su ypatingu pasisekimu „Trimitas“ atstovauja šalį Europos festivaliuose, konkursuose, kuriuose laimi prizines vietas, Grand Prix, kitus aukščiausius apdovanojimus.

„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją | L. Bernatavičienės nuotr.

„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją | L. Bernatavičienės nuotr.

Orkestro „Trimitas“ vadovas LMTA doc. Deividas Staponkus pasidalino savo mintimis apie orkestrą ir gastroles: „Užsienio šalių muzikos kritikai, pučiamųjų muzikos instrumentų profesionalai puikiai vertina aukštą orkestro meninį atlikimo lygį. Publika puikiai priima koncertus, užsienio spaudoje apstu teigiamų įvertinimų ir recenzijų. Orkestras yra pagrįstai vadinamas Lietuvos pučiamųjų instrumentų muzikos ambasadoriumi užsienyje. Kolektyvas pristato Lietuvos kompozitorių kūrybą užsienyje, supažindina su mūsų nacionalinės muzikos pavyzdžiais, reprezentuoja mūsų šalies pučiamųjų instrumentų kultūros pasiekimus ir tradicijas. „Trimitas“ įvardijamas kaip vienas iš orkestrų lyderių, formuojančiu pučiamųjų instrumentų grojimo techniką bei tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.“

Didelių ovacijų sulaukė jungtinio orkestro atliekamas kūrinys „Highland Cathedral“ – net septyni orkestrai iš Vokietijos, Šveicarijos, Moldavijos ir Ukrainos ir Lietuvos, pasitelkę dūdmaišininkus iš Škotijos, Nyderlandų ir Lenkijos drebino ne tik arenos skliautus bet ir žiūrovų širdis. Nyderlandų orkestras „Bicycle Showband Crescendo“ stebino savo sugebėjimais važiuojant dviračiais groti – pūsti dūdas ir mušti būgnus. Karinis ukrainiečių iš Černigovo orkestras rodė originalią programą išgaunant garsus su statybai skirtais rakandais: elektriniai metalo pjūklai, bei plastikiniai vamzdžiai puikiai papildė muzikos instrumentų arsenalą.

„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją | L. Bernatavičienės nuotr.

„Trimito“ garsai vėl džiugino Vokietiją | L. Bernatavičienės nuotr.

Jungtiniam orkestrui dirigavo Ukrainos Černigovo karinio orkestro vadovas papulkininkis Nikolay Smal. Paklaustas koks apima jausmas kai po koncerto salėje kyla audringos ovacijos ir jos ilgai netyla, atsakė: „Man, kaip ir kiekvienam muzikantui yra be galo malonu dalyvauti tokiame renginyje, jausti, kad įdėtos pastangos duoda konkrečių rezultatų ir tai labai džiugu. Pas mus Ukrainoje, kaip ir kitoje posovietinėje erdvėje, šis žanras buvo primirštas ir jį reikia populiarinti. Dabar tai vyksta, tačiau ne tokiais tempais kokiais norėtųsi. Mūsų kolektyvas skirtas kelti ukrainiečių kultūros lygį ir pateikti jį ir savo šalyje, ir užsienyje. Lietuvos pūtikams linkėčiau tobulėjimo, sėkmingų, kaip šios, gastrolių, bendradarbiavimo ir kviečiame atvykti į Ukrainą.“

Kategorijos: Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė