Lietuvos pareigūnams įteiktos Vasario 16-osios akto faksimilės (9)

Vasario 16-osios akto originalai lietuvių ir vokiečių kalbomis - Vygaudo Ušacko rankose | www.facebook.com nuotr.

Vasario 16-osios akto originalai lietuvių ir vokiečių kalbomis – Vygaudo Ušacko rankose | www.facebook.com nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Zigmaras Gabrielis sutarė, kad Berlyno archyve profesoriaus Liudo Mažylio kovo 29 d. rastas Lietuvos nepriklausomybės aktas bus eksponuojamas Lietuvoje, o ateityje bus svarstomos galimybės perduoti dokumentą, tačiau Vokietija dar turėtų išnagrinėti teisines tokio perdavimo galimybes.

Z. Gabrielis L. Linkevičiui taip pat perdavė Lietuvos Tarybos nutarimo faksimilę. Vasario 16-osios akto ir lietuviškosios, ir vokiškosios versijos faksimiles taip pat gavo Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas, kuris šiomis faksimilėmis pasidalino savo Veidaknygės paskyroje.

„Lietuvos 100-mečio šventė prasideda! – rašo V. Ušackas savo komentare. – Nerealus jausmas turėti rankose, kad ir skenuotą, bet Vasario 16-tos akto originalo kopiją. Ačiū mano geriems bičiuliams Vokietijos diplomatams Berlyne, kurie atsiliepė į mano Twitter žinutę ir pirmu reikalu šiandien nuskenavo ir atsiuntė šį istorinį dokumentą.“

Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba | www.facebook.com nuotr.

Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba | www.facebook.com nuotr.

V. Ušackas padėkojo ir visiems su Vasario 16-osios akto atradimu susijusiems asmenims. „Nuoširdus Ačiū VDU profesoriui Liudui Mažyliui už jo pastangas ir atkaklumą ieškant originalo, Vokietijos Užsienio Reikalų ministerijos archyvų darbuotojams už tai, kad tvarkingai saugojo istorinius dokumentus. Tai dar sykį simbolizuoja Vokietijos ir Lietuvos istorinius ryšius bei bendrą kelią pirmyn. Tikiu, kad Vasario 16-osios Akto originalas neužilgo pasieks Lietuvą“, – rašo diplomatas.

Vasario 16-osios akto originalas vokiečių kalba | www.facebook.com nuotr.

Vasario 16-osios akto originalas vokiečių kalba | www.facebook.com nuotr.

V. Ušackas taip pat išreiškė viltį, kad bus surastas ir kitas Vasario 16-osios akto originalas, kuris, kaip spėjama, turėjo būti įteiktas Rusijos vyriausybei. „Manau pats laikas sutelkti Lietuvos diplomatų ir istorikų pastangas ieškant ir surandant antrą Vasario 16-osios Akto originalą Rusijos archyvuose,“ – teigia ambasadorius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė