S. Skvernelis dėl lenkiškų rašmenų Lietuvos piliečių pasuose pasirengęs sugriauti valdančiąją koaliciją? (video) (58)

skvernelis-ir-w

S. Skvernelis dėl lenkiškų rašmenų Lietuvos piliečių pasuose pasiruošęs sugriauti valdančiąją koaliciją? | Alkas.lt koliažas

Kovo 29 d. pavakaryje Seime įvyko Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų frakcijos (LVŽS) pasitarimas. Didžiausiu šio posėdžio akibrokštu tapo Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio demaršas. Nors oficialioje frakcijos posėdžio darbotvarkėje tokio klausimo svarstyti nebuvo numatyta, atvykęs į posėdį S. Skvernelis ėmė agituoti LŽVS narius, kad palaikytų buvusio TS-LKD pirmininko Andriaus Kubiliaus siūlomą nelietuviškų asmenvardžių rašybos oficialiuose Lietuvos dokumentuose projektą. Pagal šį projektą Tai reiškia, kad jie sutiktų, jei pavardės asmens dokumentuose būtų rašomos ne valstybinės kalbos rašmenimis su nelietuviškomis „w“, „q“ ir „x“ ir kitomis raidėmis.

Šio demaršo S.Skvernelis ėmėsi nepaisydamas Konstitucinio Teismo nutarimų ir išaiškinimų, kurie leidžia tik latviškąjį rašybos variantą, kai greta vardo ir pavardės įrašo valstybine kalba piliečio paso kitų įrašų skyriuje būtų pateikiamas ir vardo bei pavardės įrašas kitos kalbos rašmenimis, jei pilietis to pageidauja. S. Skvernelis nepaisė ir jau dviejų Vyriausiojo administracinio teismo nutarimų, kurie valstybės institucijas įpareigoja piliečių asmenvardžius kitos kalbos rašmenimis rašyti asmens tapatybės dokumentuose kitų įrašų skyriuje, o ne vietoj įrašo valstybine kalba. S. Skvernelis, teikdamas opozicijos veikėjo projektą,  demonstratyviai ignoruoja LŽVS rinkimų programos nuostatas dėl asmenvardžių rašybos valstybine kalba ir mėgina torpeduoti praėjusios kadencijos Seime pateiktą piliečių iniciatyvinės grupės „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ projektą, siūlantį latvišką asmenvardžių rašybos modelį (kaip tik tokį, kokį įpareigoja įgyvendinti Vyriausiasis administracinis teismas). Priminsime, kad šiam projektui įstatymų nustatyta tvarka savo parašais pritarė Lietuvos piliečiai ir jis šiame Seime jau buvo pasiekęs svarstymo stadiją (žr. žemiau).

Lakoniškai išdėstęs savo nuomonę, jog reikia palaikyti A. Kubiliaus projekto variantą, S. Skvernelis staiga netikėtai pasišalino pasitarti su Stasiu Jakeliūnu, Virginijumi Sinkevičiumi, Virginijumi Poderiu ir kai kuriais kitais frakcijos nariais. S. Skvernelis su savimi turėjo raštą, kuriame drauge su Seimo opozicija jau buvos surinkęs apie 40 Seimo narių parašų ir darė spaudimą kitiems frakcijos nariams, kad pasirašytų po A. Kubiliaus projektu. LŽVS frakcijos diskusiją šiuo klausimu premjeras ignoravo. Alkas.lt žiniomis, kai kurie įtakingi frakcijos nariai pareiškė, kad šitokia S. Skvernelio laikysena yra paranki A.Kubiliaus konservatorių grupei ir kad nereikia pasiduoti skaldančiai iniciatyvai. Frakcijos narius nustebino tai, kad pastaruoju metu dėl nesutarimų aktualiais universitetų ir urėdijų reformos klausimais ganėtinai didelių įtampų veikiamai LVŽS ir Lietuvos socialdemokratų koalicijai ir Seimui S. Skvernelio iniciatyva sąmoningai primetamas dar vienas supriešinantis klausimas, nors jo nėra Vyriausybės programoje.

S. Skvernelis dėl lenkiškų rašmenų Lietuvos piliečių pasuose pasirengęs sugriauti valdančiąją koaliciją? | Alkas.lt koliažas

S. Skvernelis dėl lenkiškų rašmenų Lietuvos piliečių pasuose pasirengęs sugriauti valdančiąją koaliciją? | Alkas.lt koliažas

S.Skverneliui turėjo būti žinoma, kad įtakingi LVŽS frakcijos nariai Ramūnas Karbauskis, Eugenijus Jovaiša, Rima Baškienė, Povilas Urbšys ir kiti aktyviai dalyvavo minėtojo visuomeninio judėjimo „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ oficialiai Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintoje parašų rinkimo akcijoje, kurios metu bemaž 70 000 Lietuvos Respublikos piliečių parašais LR Seimui buvo pateiktas  Lietuvos respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektas. Šiuo projektu Seimui buvo pasiūlytas kompromisinis nelietuviškų asmenvardžių rašybos variantas pagal kurį pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje galimi įrašai tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba gali būti rašomi paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje. Šis TALKOS projektas 2015 m. rudenį gavo Seimo pritarimą po pateikimo. Šio projekto, atitinkančio LR Konstitucinio teismo doktriną, siūlymai buvo legitimuoti pastarojo meto Vyriausiojo administracinio teismo sprendimais. Jie buvo įrašyti ir LŽVS rinkimų programoje, kuriai S.Skvernelis rinkimų metu neprieštaravo.

Alkas.lt žiniomis, S. Skverneliui tiesioginę įtaką daro ne tik buvęs premjeras A. Kubilius, su kuriuo dėl šmeižto teisėsi R. Karbauskis, bet ir viešai žinomas kai kurių Varšuvos politinių sluoksnių interesų lobistas advokatas Česlavas Okinčicas, kuris už buvusio Vilniaus pranciškonų vienuolyno ansamblio perdavimą Gdansko vienuoliams ir už paramą antikonstituciniam lenkiškajam rašybos modeliui galimai tarpininkauja, kad S. Skvernelis pagaliau būtų pakviestas valstybiniam vizitui į Varšuvą. Galbūt S. Skvernelis įtikėjo, kad naujų Lenkijos reikalavimų nebus (pavyzdžiui, dėl vietovardžių), o galbūt jis pasiryžęs daryti ir daugiau nuolaidų vardan Lenkijos kresų politiką atstovaujančių politikų draugiškumo? Priminsime, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė yra aiškiai pasisakiusi, kad lietuvių kalba negali būti derybų objektas.  

„TALKOS už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės narys filosofas Vytautas Rubavičius paklaustas kaip vertina tokius Lietuvos premjero veiksmus sakė: „Tuo metu kai Europos Sąjungos valstybės vis labiau atsigręžia į savo tapatybę įtvirtinančias vertybes toks Lietuvos Ministro pirmininko elgesys šokiruoja. Išduoti valstybinę kalbą dėl kaimyninės šalies Lenkijos nuolatinio teisiniais argumentais nepagrįsto spaudimo yra ne tik lietuvių valstybinės kalbos išdavystė, tačiau ir savo šalies piliečių paniekinimas. Mes Talkos už valstybinė kalbą nariai, oficialiai atsiklausę net 70 000 Lietuvos piliečių nuomonės, pateikėme Seimui protingą kompromisinį siūlymą paremtą mūsų brolių latvių patirtimi. Jokia pasaulio šalis Latvijai, priėmusiai sprendimą asmenvardžius nevalstybine kalba rašyti paso kitų įrašų skyriuje, neturi pretenzijų. Tad nepritarimas šiam siūlymui, kurį palaiko dauguma Lietuvos žmonių, Konstitucinis ir Vyriausiasis administracinis teismai bei Lietuvos Prezidentė tampa ne tik valdančiosios frakcijos skaldymo įrankiu priešininkų rankose, bet ir pačios Tautos ir valstybės išdavyste“.

„Neįtikėtina, kad dėl lenkškų raidelių S.Skvernelis staiga rizikuoja ne tik Vyriausybės, valdančios koalicijos, bet ir visos valstybės stabilumu. Kam naudingas šis skaldymas ir supriešinimas?“, – stebisi kitas TALKOS narys Gintaras Songaila.

Prisiminkime ir TALKOS iniciatyvinės grupės nario R. Karbauskio nuomonę šiuo klausimu išsakytą 2015 m. rugsėjo 15 d. kuomet VRK nusprendė išduoti parašų rinkimo lapus inciatyvinei grupei „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

58 komentarai

 1. aha:

  Skverneli, kas tau kiaušus spaudžia, kad nesąmones čia vapi?

 2. Kaunietis:

  Skverneliui: “Ir tu, Brutai?!”

   • Mano a.a. dėdė Andriejus
    (šv. vardas:
    1.https://lt.wikipedia.org/wiki/Apaštalas_Andriejus ;
    2.http://day.lt/vardai/Andriejus), kurį kaime vadindavo Endre, tokiais atvejais taip sakydavo:

    – Grynь brodэ

    (paskutinės raidės rusiškos – kitaip neįmanoma tiksliai atspindėti autentišką žodžių tarimą).

    Kartu primename koks variantas yra vienintelis teisingas:
    http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=2c4db8aa-695e-495f-b92e-e4d9aa1ed030
    “teisėjų kolegija konstatuoja, kad pareiškėjų ir jų dukros teisės gali būti ginamos jų reikalavimą tenkinant tik iš dalies, t. y. įpareigojant atsakovą A. G.-M. išduodamo Lietuvos Respublikos paso kitų įrašų skyriuje asmens vardą ir pavardę įrašyti ir nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma (A. G.-M.)”
    Jei skverneliams tos srities žinovų nurodymai neturi reikšmės, tai Lietuvai nebereikia skvernelių paslaugų.

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     Suprantama, kad asmuo turi teisę turėti savo vardą ir pavardę. Pasakysiu taip, kad piliečiams visuomenėje teises suteikia ne tėvelis, ne mamytė ir ne “Onyte”, o KONSTITUCIJA. O LR Konstitucija sako, kad Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Tai Lietuvoje Lietuvos piliečiai tik tiek ir turi teisių, kad savo vardus ir pavardes privalo užrašyti lietuvių kalba. Teimo sprendimas pastato asmens teises aukščiau Konstitucijos, kas yra nenumatyti Konstitucijoje. Todėl teismo spendimas ar koks nors panašus įstatymas NEGALIOJA, nes priešingas Konstitucijai, taip yra parašyta Konstitucijoje. Jeigu nori būti Lietuvos piliečiu, tai privalai suprasti, kad savo vardą ir pavardę privalai užrašyti lietuviškais rašmenimis. O jeigu nenori būti Lietuvos piliečiu, tai gali ir kinietiškai ant tvoros užrašinėti, to LR Konstitucija nedraudžia.

     • Nuklydai į dirvonus:
      1. teismas nustatė, kad kitakilmio vardas pavardė pirmame paso puslapyje turi būti rašoma lietuviška transkripcija;
      Čia nesiginčiji – viskas kaip buvę.
      2. tolesniuose puslapiuose visais laikais kitų šalių pareigūnai palikdavo savo įrašus savo kalbomis.
      Todėl ten, priekyje visų, teismas siūlo įrašyti originalia rašysena kitakilmio vardą ir pavardę.
      Tai padėtų tam žmogui tam tikrais paveldėjimo, pavardės tarp sutuoktinių vienodumo bei pan. atvejais.

      • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

       “2. tolesniuose puslapiuose visais laikais kitų šalių pareigūnai palikdavo savo įrašus savo kalbomis.”

       Tai viskas priklauso nuo tos šalies įstatymų. LR Konstitucija yra aukščiausias įstatymas ir nenumatyta jokių išimčių. Bandyti įtvirtinti kitų šalių patirtį sulaužant savo Konstituiciją yra netinkamo mąstymo pavyzdys, neteisinis pavyzdys. Nieko bendro su teise neturintis dalykas. Čia tamstos klaida taip galvoti. Niekas kitose valstybėse neįrašinėja lietuvišku raidžių savo dokumentuose. Usiok? 🙂 Tai FAKTAS.

       • Iš kur ištraukei, kad KITUOSE paso puslapiuose rašys kas lietuviškom raidėm? Ar skaityti nemoki:
        ” įpareigojant atsakovą A. G.-M. išduodamo Lietuvos Respublikos paso kitų įrašų skyriuje asmens vardą ir pavardę įrašyti ir nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma”.

   • Kaunietis:

    Gera replika!!! Man patiko!

 3. klausimas:

  o kam Skvernelį priglaudė “valstiečiai”? Nejau jiems buvo neaišku, ko galima tikėtis iš nelabai išprususio policininko? Tai dabar ir turi, ko norėjo: policininkas viešai tyčiojasi iš vieno geriausių istorikų, prof. E.Jovaišos. Dabar Karbauskis tegul aiškinasi, kam to reikėjo

 4. Jurgis Bielinis:

  Štai ir pasirodė aiškesni ženklai, kodėl Lietuva naikinama, kad būtų mažesnis pasipriešinimas Žėčpospolitos atkūrimui…

 5. Suvalkų sutartis:

  Matomai, viešas tarnas, S.Skvernelis turėtų geriau reikalauti, kad lenkai pripažintų įvykdyta Vilniaus okupaciją ir Suvalkų sutarties galiojimą, kaip ir rusai Lietuvos Rusijos 1920 metų Maskvos sutarties tolesnį galiojimą.

 6. Adelė:

  Jei Lenkija reikalauja tų ,,raidelių” daugiau nei 20 metų – vadinasi, jos labai svarbios. Svarbios tuo, kad sugriaus lietuvišką abėcėlę, kartu šliaužiančiu metodu apkarpys lietuvių kalbą, įsives antrą lenkų valstybinę kalbą ir…atia, Lietuva ir lietuvybe. Negi Skvernelis to neįžvelgia? Ir dar labai neaišku, kodėl jis neteisėtai padovanojo lenkams Pranciškonų vienuolyną? Ir kodėl žurnalistai, politikai ,istorikai, komentatoriai užsimerkė prieš tokį nusikaltimą? Pati ,,aukštoji” visuomenė leidžia Skverneliui siautėti Lietuvoje it savo kieme. Na ir ką mes renkamės???

 7. Joana:

  To ir buvo galima tikėtis. Dar gerokai prieš rinkimus, kaip tik prasidėjo R. Karbauskio “flirtavimas” su Skverneliu, mano širdis jautė, kad iš šitos bendrystės nieko gero nebus. Prieš akis iškilo Garliavos vaizdai, Kovo 11 – osios eitynės 2013 metais Vilniuje. Žmogaus akys labai daug ką pasako. Įsižiūrėkite į jo lakstančias akis – tai nepatikimas žmogus. R. Karbauskis dėl jo labai suklydo. Jis tiek gali Lietuvai pridaryti, kad mes neišsiplausime dar ilgai.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponia Joana, asmeniškai emailu gerokai prieš rinkimus informavau poną R.Karbauskį dėl S.Skvernelio ir griežtai rekomendavau su juo neturėti jokių reikalų. Tačiau R.Karbauskis yra pasikėlęs, ko gero pagal aroganciją net aukščiau už V.Landsbergį ir G.Landsbergį, taigi negirdi motyvuotų paaiškinimų, o žiūri tik savo siauro intereso. Sumokės didelę kainą. Tai dėl tos jo kainos tai tiek to, Lietuva kenčia dėl to. Net ir dabar, jau būdamas Seime R.Karbauskis ir absoliučiai visa jo komanda su visais Seimo nariais NIEKINA LR Konstituciją, valdžioje yra neteisėtai ir tai yra aiškiai išaiškinta 2017-3-11 publikacijoje “Okupuota nepriklausomybė”. Visos partijos emailais buvo įspėtos, o taip pat 2016-6-10 publikacija “Viešas kreipimasis į partijas ir Seimą”. Partijos buvo kurčios, partijos ir jų lyderiai tapo Lietuvos valstybės nusikaltėliais.
   http://www.ekspertai.eu/viesas-kreipimasis-i-partijas-ir-seima88771/

 8. Šitas tinklalapis – tikras polonofobijos lizdas, nežinau kodėl, bet praeitais metais antilenkiškų straipsnių buvo mažiau, tačiau šiemet – nuo pat pirmų mėnesių- tiesiog užėjo, kažkokia didžiulė, antilenkiška, šito portalo, aistra. Nu visiškas pravalas.

 9. aha:

  Justinai,

  gal nesupratai, kur esi? Pacituosiu, kad esi internetiniam puslapy, kuris yra
  ‘Lietuvių etninės kultūros draugijos žinių bei gyvenimo būdo internetinė erdvė”. Nepatinka? Tada keliauk pas Delfijų….

 10. pensininkas:

  Ramūnai, laikykis, kalba svariausia Tautos išlikimui. Reikėjo Jums, Ramūnai, būti premjeru. Matau, skvernelizmas kubilizmas, landsbergizmas ima viršų.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Tai bekompromisiniai Lietuvos naikintojai. Jau vien tai, kad yra priimtas ir pasirašytas 1992-07-09 idiotiškas, antiteisinis, antidemokratinis, antikonstitucinis Seimo rinkimų įstatymas parodo, kad po 1990-3-11 Nepriklausomybės akto priėmimo buvo suduotas labai stiprus smūgis Lietuvai, kuris užprogramavo tokius procesus visuomenėje, kaip Konstitucijos niekinimas, korupcija, stagnacija ir Lietuvos interesų išdavystės. Apie tai Jums rekomenduoju pasiskaityti 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”, kuriame yra pateiktas Lietuvos išdavikų sąrašas.

 11. Nu tai gerai, suprantu, kad šis portalas yra apie Lietuvių etninę kultūrą ir panašiai, bet ką Lietuvių etninė kultūra turi bendro su lenkais? Jeigu sakysite man, kad turi bendro, nes etninėse lietuvių žemėse gyvena lenkai, tai aš galiu jums taip atsakyti. Gal ir gyvena, bet ar paprasti Vilniaus krašte gyvenantys lenkai kalba lenkiškai? Jie gi yra tuteišiai, jie nekalba lenkiškai. Jie kalba baltarusiškai ir rusiškai ir jie nėra lenkai tikrąja to žodžio prasme – jie yra atvykėliai iš Baltarusijos ir Lenkijos. Patys lenkų istorikai pripažįsta ,kad Vilnijos krašte lenkai atsirado tik 19 amžiuje. Aiškiausias to įrodymas yra kapų užrašai, kurie rodo, kad Vilnijos krašte gyvenantys gyventojai yra sulenkėję lietuviai( jie sulenkėjo tik 19 amžiuje). O paskui po Vilniaus krašto okupacijos, kai šitame krašte vyko labai sudėtingi procesai, tai ištikrųjų galima kalbėti apie lietuvių etninių žemių ir lenkų sąsajas( ir apie Suvalkų kraštą) tačiau tada mes tą patį galime kalbėti ir apie Lietuvių etnines žemes kurios yra Baltarusijoje, Kaliningrade ir tt. Tai tiek.

  • Lenkijos senato pirmininkė:

   Dar 2007-ais m. interviu “Rzeczpospolitai” madam Lenkijos Senato pirmininkė gan aiškiai davė suprasti, kad pokarinių Rytų Lietuvos kolonistų, atsikrausčiusių į Pietrytinę Lietuvą “iš plačiosios Tėvynės”, ji nelaiko tikrais lenkais. Taip ji davė suprasti. Tačiau tuoj pat pasitikslino, kad išnaudoti juos kaip ĮRANKIUS “žywiolowų Lenkijos nacionalinių interesų užtikrinimui” yra kiekvieno Lenkijos politiko pareiga. Kitaip sakant ji pripažino, kad tai yra LENKIJOS ĮRANKIS. ir situacija nesikeičia ir šiandien. Tame pačiame interviu madam Senato pirmininkė viešai pasipiktino, kad “na Litwie litewskosc okrzepla” (Lietuvoje neleistinai sustiprėjo lietuvybė). Galbūt Jūs, Justinai, ateinat į šitą puslapį pasirgti dėl “lenkybės” stiprėjo Lietuvoje, bet tai tikrai ne ta vieta.

  • LosAngeles:

   ‘..Gal ir gyvena, bet ar paprasti Vilniaus krašte gyvenantys lenkai kalba lenkiškai? Jie gi yra tuteišiai, jie nekalba lenkiškai..’

   taip pan justas, butent taip. Jie nera lenkai, ka ir reikejo irodyti. Klausimas tik tada kyla stai koks: ko tokiu atveju Lenkija taip del ju ‘plesosi’? Matyt naudinga… Jei kazkas Lietuvos saskaita nori sau naudos, tai ar tikrai turetume i tai nekreipti demesio ir nesipriesinti?
   Ikyrus klausimai, pan justas, kankina lietuvi, ir atsakymas persasi atitinkamas….

 12. Žemyna:

  Tauta gali paduoti tokį premjerą į teismą? Į Konstitucinį, o gal ir toliau?
  Neįsivaizduojama, kad demokratinėje valstybėje šalį galėtų valdyti premjeras, visiškai nepaisantis nei Konstitucijos, nei įstatymų, nei KT išaiškinimų. Ar tai ne apkaltos vertas dalykas? Jei jis nepaiso ŠIOS šalies Konstitucijos, tai kam jis tarnauja?
  Juk toks galėtų būti nebent avantiūristo arba neišmanėlio, pasiklydusio tarp trijų raidžių, pareiškimas. Kodėl premjeras VIENVALDŽIAUJA, pats sau suteikia leidimą švaistyti valstybės pinigus, kad būtų gaminama ORIGINALO IMITACIJA, tuo ir Valstybinės kalbos saugumui, prestižui, jai skirtai funkcijai, šalies teritoriniam vientisumui pavojų keldamas, kitataučius apgaudinėdamas?
  VALSTYBINĖ KALBA NĖRA PREMJERO – TAI TAUTOS NUOSAVYBĖ. Kas jam leido IGNORUOTI tautos valią, kai šiuo klausimu buvo surinkti piliečių parašai? Kaip ilgai Seimas leisis, kad jį premjeras valdytų???
  Kita vertus – toks elgesys labai tinka sėti chaosą ir kivirčus, siundyti partijas vieną prieš kitą, trukdyti Seimui dirbti, didinti nesantaiką tarp šalies valdžios ir tautos, užuot leidus specialistams taikiai, tyliai ir greitai užbaigti šį klausimą ir eiti toliau TIKRŲ darbų dirbti… Kas, jei ne apgavystė buvo eiti į Seimą su valstiečiais (kurie yra už Valstybinę k. pase + originalą), o dabar flirtuoti su tuo konservatorių sparnu, kuris pats irgi rengiasi Konstituciją pažeisti?

  • Šiaip:

   Šaunuolis premjeras. Pagaliau ryžosi nepopuliariam, bet teisingam, teisėtam ir jokiems Konstitucinio teismo nutarimams neprieštaraujančiam sprendimui.

   • Žemyna:

    Ar išmanai tamsta raštvedybą, ar daug dirbai su asmens dokumentais ir registrais, todėl labai detaliai supranti, ką siūlo Šiaulienė, Kirkilas, Kubilius ir dabar prie jų prisijungęs Skvernelis, o ką „Talka”? – Ką tai reiškia, kaip tai atsilieps visiems, kas dirba su asmens duomenimis, ir kokia našta guls ant tokių pasų su 3 papildomomis raidėmis turėtojų? Įrašas JOKIA kalba?
    Kaip tai klaidins, kai reikia identifikuoti asmenį, kaip tai prisidės prie duomenų falsifikacijos, kaip nuo to gali nukentėti niekuo dėti asmenys, nes jo, pvz. portugalo, parašyta lygiai taip, kaip Italijos, Islandijos, Norvegijos ar kitos šalies piliečio.
    Deja, premjeras, neskiria, kas yra LOTYNIŠKA abėcėlė, o kas yra (bet kurios tautos) NACIONALINĖ ŠALIES ABĖCĖLĖ, sukurta lotyniškos abėcėles pagrindu! Tamsta irgi skirtumo nepagauni.
    Taigi, pirma derėtų išsiaiškinti, kas yra pseudoriginali pavardė pase su odioziniais W, X, Q, ir kuo šie PSEUDOORIGINALAI skiriasi nuo „Talkos” bei p. V. Stundžio Alternatyviojo paso projekto (asmens duomenys dviejuose paso lapuose lygiagrečiai valstybine kalba ir ORIGINALO kalba – 100% originaliai, o ne „a la”).
    Jeigu ką darai, daryk tai SĄŽININGAI, nepakenkdamas, išmanydamas. Nes priešingu atveju tai panašiau į tuščiai į politinį švilpuką leidžiamą garą, tikintis, kad žmonės per dūmus nesusigaudys…

   • Angelė:

    Gėda dėl šio premjero žingsnio,tikėkimės,kad nedrįs įžūliai ignorouti Tautos valią ir atšauks savo pareiškimus ir nesiduos konservatorių provokuojamas

 13. Kiemsargis:

  Vat tep. Nukrito Skvernelis su visu savo dar turėtu autoritetu ŽEMIAU PLINTUSO.

 14. Dainius:

  Del lenkisku rasmenu Lietuvos pilieciu pasuose ,manyciau taip:
  kadangi buves Lenkijos ministras pirmininkas Donald Tusk, yra Europos sąjungos prezidentas, Lietuvoje “lenkisku rasmenu rulete” ir del to gali atsisukti lenku naudai… Manau yra butina i tai ziureti labai rimtai ! Manyciau jeigu Lietuvos politikai – S. Skvernelis ir kiti ,itakos lenkisku rasmenu rasyma Lietuvos pilieciu pasuose ir jeigu jiems tai pavyktu igyvendinti , butume netoli to , kad lietuviskuose pasuose ,gali atsirasti ir rusiski rasmenys… Kurioje Europos salyje ,yra analogisku pavyzdziu, kaip kad kai kurie naujai iskepti Lietuvos valdantieji nori igyvendinti ?
  Lietuva nera nei dvikalbe ,nei trikalbe salis , Lietuvos valstybine kalba , yra lietuviu kalba.

 15. Angelė:

  Skaudu girdėti,kad ir premjeras,kuriuo mes pasitikėjome ir tebetikime,savo pažiūromis į mūsų LR valstybinę kalbą nesiskiria nuo mažaraščių Kirkilo,Šiaulienės ir kitų parsidavėlių.Jei tai tiesa,tai labai liudna ir gėda,kad mūsų valdžios viršūnėse atsirado neprincipingas ir pasiduodantis opozicionierių intrigomis žmogus,išverstaskūris

 16. Tai gal kartais Skvernelio pavardė, sakau, yra iš slav. “skvernyj”…, darosi netgi įdomu kokia – jo žmonos mergautinė pavardė. Gal iš šių faktų ir paaiškėtų jo tokia pozicija lietuvių kalbos atžvilgiu. Apskritai Seimui derėtų nustatyti, kad skiriant asmenis į Premjerus ar ministrus būtų viešai skelbiama ir jų žmonų mergautinės pavardės.

 17. Sklandytojas:

  Parsidavėlis premjeras. Manau, tie jo reitingai kažkieno įtaka tyčia išpūsti.

 18. pataikūnas:

  Nieko nėra brangaus, viską parduoda Varšuvai: kalbą, vienuolyną… kai tarnai važiuodavo pas ponus irgi turėdavo vežti dovanas. Daug dovanų reikia nuvežti. Tik Vilnius jau bus ne mūsų.

 19. Peteris:

  A.Kubiliaus sūnus – įdarbintas Varšuvoje / Google / agentūroje. Visuose savo straipsniuose straipsniuose matosi A.Kubiliaus prolenkiška politika nieko gero nežadanti Lietuvai . Visos politinės partijos Lietuvoje ant bankroto ribos.Tarpusavio rietenos; išdavystės sudaro puikias sąlygas veikti Lenkijai Lietuvoje.Jei politikai neturi savigarbos ,tai jie savo ar nesavo noru tampa maronetėmis.

 20. Artojas:

  Taip , tauta savos valdžios po truputi menkinama, niekinama ir naikinama.

 21. Ernestas:

  Posėdžiauja valstiečiai Seime ir vargo nemato, nes vargas dėl proto

 22. Tai Lietuvos išdavystė ir nieko kito. Tapatybės sunaikinimas žymiai pavojingesnis Lietuvai nei tautos mažėjimas (keisis tik gyventojų tankis). Lietuva praradusi savo tapatybę atsidurs situacijoje iki 1918 m. vasario 16, kai ji atsiribojo nuo kitų tautų ir sukūrė savo atskirą tapatybę.

 23. !!!:

  Kiek pamenu skvernelio,, reitingai”pradejo kilti po ,,pergales”Garlevoje Klonio gatveje.

 24. Jonas:

  O ko gi yra pasakyta :nėra kaimo be savo durnelio! O kad Skvernelis jau senokai sėdi ant Dalios pakištos konservų taboretės , tad jų ir giesmes gieda!

 25. Peteris:

  Tas prakeiktas lietuvių .nuolankumas. Sovietinio raugo politikai atvirai be jokios gėdos leidžia Lenkijai įtakoti politinius ir ekonominius procesus Lietuvoje.Blogai yra tai ,kad polonizacija įgyjo tam tikrą pagreitį.Kadangi vienos partijos politine prasme bankrotavo ,kitos yra nusilpusios tai toje mišrainėje politikos svoris persikėlė į przidentūrą.Deja,deja prezidentė tokių procesų neįžvelgia ar tiesiog ar nemato jokio blogio. Lenkijai toliau taip spaudžiant lietuvių tauta turės ateityje skaudžių pasekmių.

 26. Kazys:

  Tai konservatoriai parodė savo tikrą veidą. Kubiliau, atsiimk savo siūlymą dėl pavardžių rašymo, kol nevėlu. Už tokią niekingą lietuvių kalbos išdavystę gali tekti ir atsakyti. Juk dar Mikalojus Daukša rašė:
  „Ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą… Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas“.

 27. Dainius:

  Stebina ,kad kiti laikrasciai apie tai neskuba rasyti . Net ir “Facebooke” cenzura suveike – pasalina , jeigu apie tai pasidalini su kitais savo nuomone , arba patalpini straipsnio nuoroda. Ir tai jie – Lietuvos politikai, vadina demokratija ? Tai manau galima butu vadinti “cenzurokratija su diktaturos prieskoniais” ….. Del lenkisku rasmenu lietuviskuose pasuose manau ,kad tai ne lietuviai turi taikytis prie Lietuvoje gyvenanciu kitakalbiu ,o patys kitakalbiai turi taikytis prie Lietuvos. Tai jie gyvendami Lietuvoje, privalo ismokti lietuviu kalba . Lietuvos valstybine kalba ,yra lietuviu kalba ,su lietuviska abecele ir tame manau negalima nieko keisti ! Nuo pat 1918 m. vasario 16 d.,tokiu nesamoniu Lietuvoje dar nera buve…. – Apie Vilniaus krasto okupacija nerasysiu,nes kai kam gali pasirodyti per daug ,tik labai tikiuosi ,kad kai kas to nepamirso…. Be to manau , kad apgaudineti rinkejus ir vykdyti tu planus ,kurie del netinkamo salies valdymo rinkimus pralaimejo , manau yra labai negerai …

 28. Žemyna:

  Skvernelis turėtų nuo to pradėti, kad išsiaiškintų skirtumą tarp 2 būdų:
  – rašymas lotyniškomis raidėmis (= rašymas NEoriginaliai),
  – rašymas lotyniškos abėcėlės pagrindu sukurtais rašmenimis (= originaliai).
  Vakar LŽ rašė, jog jis už rašymą originaliai.
  Ar tai reiškia, jog jis jau pakeitė nuomonę dėl 3-raidystės, ar kad neišsiaiškino, jog 3 raidės dar ne originaliai, t.y., nelabai suvokia, apie ką šneka?

 29. Gražina:

  Pagaliau visiškai atsiskleidža Skvernelio asmenybė.
  Ar jis nesupranta, ar jam nesvarbu mūsų Tautos išlikimas?
  Kalba yra TAUTOS nuosavybė ir be Tautos sutikimo jokių pakeitimų kalboje negali būti. Skvernelis išduoda mūsų Tautą. Ar jis gali būti Seimo nariu, jau nekalbant apie jo dabartines pareigas?

 30. Lietuvis:

  Saunuolis, dar vienu klausimu pasisako taip kaip reikia ! saunuolis Ramunas Karbauskis. Be kalbos ir dar tokios nuostabbios mes liekame mankurtais… Jokiu papildomu raidziu cia jums archaiska kalba o ne koks bandymu triusis.Kategoriskas ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė