Kaunas taps Europos kultūros sostine 2022 m. (0)

Kaunas.lt nuotr.

Kaunas.lt nuotr.

Kovo 29 d. nepriklausomų ekspertų komisija nusprendė, kad Lietuvos miestas, labiausiai vertas tapti 2022 m. Europos kultūros sostine, yra Kaunas. Artimiausiu metu šį sprendimą dar turi oficialiai patvirtinti Lietuvos valdžios institucijos.

Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas Europos Komisijos narys Tiboras Navracsicsius sakė: „2009 m. Europos kultūros sostine buvo išrinktas Vilnius. 2022 m. ja taps antras Lietuvos miestas. Sveikinu Kauną su šiuo garbingu titulu. Nuo pat pradžios 1985 m. Europos kultūros sostinių iniciatyva tapo svarbiu Europos piliečių vienijimo veiksniu, skatinančiu atvirumą ir kultūrinius mainus, miestų ir regionų ekonominį ir socialinį vystymąsi. Turint omenyje problemas, su kuriomis susiduria mūsų visuomenė, ši populiari ES iniciatyva šiandien yra dar svarbesnė. Neabejoju, kad Kauno svečiai iš Europos ir viso pasaulio šalių turės puikių galimybių pažinti miestą ir susipažinti su turtingu jo kultūros paveldu ir kartu įvertinti mūsų žemyno kultūrų įvairovę. Kaip rodo daugelio ankstesnių Europos kultūros sostinių pavyzdys, šis titulas gali duoti didelės ilgalaikės kultūrinės, ekonominės ir socialinės naudos“.

1985 m. Graikijos kultūros ministrės Melinos Merkuri (Melina Mercouri) pradėta Europos kultūros sostinių iniciatyva ilgainiui tapo vienu iš didžiausių, žymiausių ir populiariausių Europos kultūros projektų. Per daugiau kaip tris gyvavimo dešimtmečius Europos kultūros sostinių projektas labai išsiplėtė. Jis svariai prisideda prie daugybės Europos miestų ir kaimyninių regionų kultūrinio, socialinio ir ekonominio augimo. Šiandien pirminė projekto idėja svarbi kaip niekada: suteikti europiečiams galimybę pažinti kitas kultūras, skatinti kultūrų dialogą, puoselėti bendras vertybes ir istoriją ir taip stiprinti europiečių bendrumo idėją.

Pagal taisykles Europos kultūros sostine norintys tapti miestai turi parengti į europietiškas vertybes orientuotą kultūros programą, kuri skatintų suinteresuotųjų šalių dalyvavimą ir būtų patraukli svečiams tiek iš kitų šalies miestų bei rajonų, tiek iš visos Europos. Programos poveikis miesto plėtrai turi būti ilgalaikis. Miestai taip pat turi įrodyti, kad jų kandidatūrą remia atitinkamos vietos valdžios institucijos ir kad jie turi reikiamų pajėgumų projektui įgyvendinti. 2015 m. šeši Lietuvos miestai: Anykščiai, Jonava, Kaunas, Klaipėda, Plungė ir Rokiškis, pareiškė norą varžytis dėl 2022 m. Europos kultūros sostinės vardo. 2016 m. birželio mėn. į antrąjį etapą buvo atrinkti du miestai: Kaunas ir Klaipėda.

2022 m. bus dvi Europos kultūros sostinės: viena Lietuvoje, kita Liuksemburge. Kauną ekspertų komisija jau atrinko. Liuksemburge į antrą etapą pateko Ešo prie Alzeto miestas. Dėl jo patvirtinimo kultūros sostine bus sprendžiama rudenį.

Šiemet Europos kultūros sostinės yra Danijos miestas Orhusas ir Pafas Kipre. 2018 m. Europos kultūros sostinės bus Leuvardenas (Nyderlandai) ir Valeta (Malta), 2019 m. – Matera (Italija) ir Plovdivas (Bulgarija), 2020 m. – Rijeka (Kroatija) ir Golvėjus (Airija), 2021 m. – Elefsina (Graikija), Timišoara (Rumunija) ir Novi Sadas (Serbija).

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė