Japonijoje surengtos lietuvių tekstilininkės kūrybos dirbtuvės (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Lietuvos ambasadoje Tokijuje kovo 28 dieną surengtos žinomos tekstilininkės, Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus universiteto Orientalistikos centro dėstytojos Miglės Lebednykaitės kūrybos dirbtuvės.

Kūrybinės grupės „Baltos kandys“ veikloje dalyvaujanti M. Lebednykaitė kūrybinių dirbtuvių dalyvius mokė, kaip, naudojantis adata, sukurti menišką dirbinį iš rankomis veliamo, formuojamo ir dažomo veltinio.

Paskaitoje apie lietuviškos tekstilės ypatumus M. Lebednykaitė taip pat atskleidė netikėtas lietuvių ir japonų tradicijų ir meno sąsajas. Daugelis ambasadoje susirinkusių svečių ne tik sužinojo, kuo panašios lietuvių ir japonų tradicijos, bet ir patys sukūrė menišką dirbinį iš vilnos. Pažintį su Lietuva pratęs ir svečiams padovanoti leidiniai apie Lietuvą japonų kalba.

Savo įspūdžius iš pernai vykusios kūrybinės stovyklos Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje  renginio metu pristatė garsus tradicinio japonų  popieriaus – vaši meistras T. Tekizava (Tetsuya Takizawa). Renginio dalyviai stebėjo vaizdo įrašą, kaip šiam meistrui pavyko sukurti unikalų kūrinį – išgauti autentišką Baltijos jūros bangų atspaudą ant vaši popieriaus.

„Menininkų kūryba ir bendradarbiavimas padeda Japonijos žmonėms geriau pažinti Lietuvą, o lietuviams – Japoniją bei užmegzti stiprius draugystės ryšius“, – sakė Lietuvos laikinoji reikalų patikėtinė Japonijoje Violeta Gaižauskaitė.

Diplomatė padėkojo Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos nariams, padedantiems Lietuvos menininkams įkūnyti savo kūrybinius projektus Japonijoje. 

Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos kvietimu, šių metų kovo 12 d. M. Lebendykaitė skaitė paskaitą ir surengė kūrybines dirbtuvės Japonijos Nishi-aizu tarptautiniame menų kaime. Tekstilininkės darbai šiuo metu eksponuojami meno galerijoje Tokijuje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė