Seimas svarstys siūlymą tikslinti žemės perdavimo savivaldybėms tvarką (0)

zemes sklypai_zum.lt

Žemės sklypai | zum.lt nuotr.

Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas Seimui pristatė Žemės įstatymo 7 straipsnio pataisų projektą Nr. XIIP-4582 ir Miškų įstatymo 5 straipsnio pataisų projektą Nr. XIIP-4583, kuriais siekiama tobulinti valstybinės žemės ir miško perdavimo savivaldybėms patikėjimo teise atvejus ir taikomą tvarką.

Miškų įstatyme numatoma įtvirtinti, kad savivaldybės atliktų šią valstybinę funkciją – prižiūri, saugo ir tvarko joms viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui patikėjimo teise perduotus valstybinės miško žemės sklypus.

„Tai bus numatyta tiksli ir apibrėžta funkcija, kurią atlikti savivaldybėms patikėjimo teise, pabrėžiu, būtų perduodami valstybinės miško paskirties žemės sklypai. Tai nedideli sklypai miesto teritorijose, kurie yra skirti išskirtinai tik rekreacijai ir poilsiui, tai yra dažniausiai savivaldybės prašo šiuos sklypus, įsisavinant europines lėšas, sutvarkyti parkus, poilsio zonas”, – sakė viceministras.

Teikiami Žemės įstatymo 7 straipsnio pakeitimai yra susiję su siekiu aiškiai atskirti valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms patikėjimo teise atvejus ir taikomą tvarką.

Projektams po pateikimo vienbalsiai pritarė 77 Seimo nariai. Pagrindiniu Žemės įstatymo pataisų svarstyme paskirtas Kaimo reikalų komitetas, Miškų įstatymo pataisų svarstyme – Aplinkos apsaugos komitetas, projektus plenariniame posėdyje numatoma svarstyti gegužės 25 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė