Kultūros ministerija pakartotinai prašo VTEK išvadų dėl LNOBT generalinio direktoriaus (0)

Kultūros ministerija | wikipedia.org nuotr.

Kultūros ministerija | wikipedia.org nuotr.

Kultūros ministerija kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu pakartotinai įvertinti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo viešųjų ir privačių interesų suderinamumą.

Kreipimasis motyvuotas tuo, jog išvadas dėl LNOBT vadovo Gintauto Kėvišo veiksmų, įsigyjant paslaugas iš savo sūnaus įmonės, anksčiau pateikė ne VTEK, o asmeniškai buvęs jos vadovas Romas Valentukevičius. Taip pat prašoma VTEK atsižvelgti į papildomas aplinkybes ir faktus, kurie nebuvo įvertinti ir pateikti VTEK anksčiau.

Ministerija prašo pateikti išvadą, ar LNOBT direktorius nesumaišė viešųjų ir privačių interesų, kai jo vadovaujama institucija viešųjų pirkimų būdu įsigydavo paslaugas iš vienintelio šaltinio – savo sūnaus įmonės, o jis pats gavo pajamas iš tos įmonės ir galimai naudojosi savo kaip LNOBT vadovo vardu, kontaktais ir išskirtine turima informacija apie būsimus teatro planus vertinant viešųjų pirkimų procesą kaip visumą.

Tuo metu Vyriausybė posėdyje nusprendė, kad lėšų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) scenos rekonstrukcijai neskirs.

Sprendimas priimtas remiantis tuo, kad šiuo metu atliekamas atnaujintas ikiteisminis tyrimas dėl teatro scenos rekonstravimo aplinkybių.

Kultūros ministerija, remdamasi iš prokurorų gautai duomenimis teigia, kad Lietuvos kriminalinės policijos biure yra vykdomas atnaujintas tyrimas dėl LNOBT scenos rekonstrukcijos vykdymo faktinių aplinkybių bei su tuo susijusių galimų nusikalstamų veikų.

Generalinė prokuratūra tyrimą atnaujino, gavusi papildomus dokumentus iš Vokietijos pagal teisinės pagalbos prašymą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė