Į Lietuvą atskrido pirmas ES ir Gruzijos bevizės erdvės lėktuvas (nuotraukos) (0)

Bevizė erdvė tarp ES ir Gruzijos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Bevizė erdvė tarp ES ir Gruzijos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 28 d. įsigaliojo Europos Sąjungos bevizis režimas su Gruzija.Ta proga kovo 29 d. į Vilniaus oro uostą atskrido pirmas ES ir Gruzijos bevizės erdvės lėktuvas.

Atvykusius Gruzijos piliečius pasitiko užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadzė.

„Nuoširdžiai sveikiname bičiulius iš Gruzijos, nuo šiol galinčius be vizų keliauti po Europos Sąjungos valstybes. Šis reikšmingas Gruzijos pasiekimas leis mums dar labiau gilinti draugiškus Lietuvos-Gruzijos santykius, geriau pažinti kultūrą, istoriją, tradicijas. Lietuva pasiruošusi ir toliau remti Gruziją, siekiančią dar gilesnio suartėjimo su ES, o bevizis režimas svarbus žingsnis jūsų tikslo link!” sutikimo šventės metu sakė viceministras Darius Skusevičius.

Nuo šios dienos visi Gruzijos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali be vizų keliauti į 26 ES šalis, išskyrus Didžiąją Britaniją ir Airiją, bei 4 asocijuotas Šengeno erdvės valstybes – Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją ir praleisti čia iki 90 dienų.

Siekdama šio sprendimo, Gruzija ilgai ir atsakingai ruošėsi, įgyvendino visus keltus reikalavimus tokiose srityse kaip dokumentų apsauga, integruotas sienų valdymas, kova su organizuotu nusikalstamumu, migracijos valdymas bei kitose.

Bevizį režimą simboliškai vienas pirmųjų išbandys ir Gruzijos Prezidentas Georgijus Margvelašvilis, kuris kovo 30 d. su oficialiu vizitu atvyksta į Lietuvą.

2016 m. kovo 9 d. Europos Komisija pateikė teisinį pasiūlymą panaikinti vizos reikalavimą Gruzijos piliečiams, turintiems biometrinį pasą, ir atitinkamai iš dalies pakeisti Reglamentą dėl vizos reikalavimų kitų nei ES valstybės narės šalių piliečiams.

2017 m. vasario mėn.šiam pasiūlymui pritarė Europos Parlamentas ir Taryba.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė