Vilniaus rajone – ekstremalus įvykis (0)

Tvenkiny su teršalais | Vilniaus RAAD nuotr.

Tvenkiny su teršalais | Vilniaus RAAD nuotr.

Šiandien, kovo 28 d., po aplinkosaugininkų kreipimosi Vilniaus rajono savivaldybė paskelbė ekstremalų įvykį dėl didelės taršos Vanaginės kaime į aplinką patekus pavojingoms atliekoms. Įvykio teritoriją saugo Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD pareigūnai. Jie čia dirba jau nuo penktadienio.

Kaip sakė Vilniaus RAAD direktorius Marius Švaikauskas, Vanaginės kaime, kuris yra visai šalia sostinės, susidariusi sudėtinga aplinkosauginė situacija yra susijusi su UAB „Biovaliuta“. Aplinkosaugininkai aptiko šios bendrovės galimai neteisėtos veiklos įrodymų, pasitelkę Valstybinę mokesčių inspekciją, muitinės kriminalistus, ekonominės policijos pareigūnus.

Viena iš tyrimo versijų, kad po penktadienį surengto patikrinimo įmonės darbuotojai galimai išpylė dalį surogatinio „kuro“ į nenaudojamų valymo įrenginių sistemą. Teršalai susikaupė maždaug už 100–150 metrų nuo teritorijos esančiame nedideliame tvenkinyje. Jis nusidažė ryškiai raudonomis ir geltonomis spalvomis. Nuo tvenkinio sklido labai stiprus cheminių medžiagų tvaikas.

Dalis į tvenkinį išlietų medžiagų jau išsiurbta. Įvykio vieta toliau tvarkoma. Joje visą laiką budi aplinkosaugininkai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė