L. Balsys kreipėsi į VTEK dėl galimų interesų konfliktų Aplinkos ministerijoje (0)

Linas Balsys | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Linas Balsys | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši ištirtų galimus viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktus aplinkos ministerijoje.

L. Balsys į VTEK kreipėsi dėl galimos aplinkos ministro Kęstučio Navicko ir aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vyriausiosios specialistės su pareigomis susijusios veiklos, kuriai įtaką galėjo turėti jų giminaičiai.
„Netoleruotina, jei pasitvirtintų faktai, kad vienam ar kitam įstatymui galėjo daryti įtaką valstybės tarnautojo pusbrolis ar sutuoktinis. Valstybės tarnautojai turi tarnauti viešam interesui, visuomenei, o ne siauroms interesų grupėms ar savo giminaičiams. Tarnybinės padėties valstybės tarnyboje naudojimas giminėms proteguoti negali būti toleruojamas. Tikiuosi, kad VTEK atsakingai išnagrinės abu šiuos atvejus“,   sakė L. Balsys.
Galimą aplinkos ministro viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą Linas Balsys įžvelgia dėl jo giminystės ryšių su Latvijos medžio perdirbimo įmonių grupės „Latvija Finieris“ antrinės bendrovės Lietuvoje „Likmerė“ direktoriumi Mindaugu Kasmauskiu. Seimo nario manymu, ministro pusbrolis gali būti suinteresuotas ruošiama miškų reforma, nes jo vadovaujama įmonė iš jos gali turėti didesnės finansinės naudos.

L. Balsys, kreipdamasis į VTEK, taip pat atkreipė dėmesį į galimą aplinkos ministerijos specialistės Rūtos Revoldienės veikimą savo vyro naudai. R. Revoldienė yra viena iš naujos Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakcijos rengėjų, o jos vyras Vidas Revoldas vadovauja konsultacinei įmonei „AV Conculting“, kuri užsiima strateginių pasekmių aplinkai vertinimu, atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimu, planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo paslaugomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė