Klaipėdos teatralams įteiktos „Padėkos kaukės“ (0)

„Padėkos kaukė“

„Padėkos kaukė“

Artėjant Teatro dienai Klaipėdoje „Padėkos kaukėmis“ apdovanoti geriausi uostamiesčio teatralai. Trys klaipėdiečio juvelyro Vido Bizausko sukurtos „Padėkos kaukės“ įteiktos – „Metų aktoriaus/aktorės“, „Metų spektaklio“ ir „Metų teatro alternatyvos“ laimėtojams.

Šį kartą gauti „Padėkos kaukes“ penkiose kategorijose pretendavo 63 nominantai: metų spektaklis, metų aktorius-aktorė, metų scenografas, metų teatro alternatyva, už nuopelnus teatro menui. Ekspertų komisija, vadovaujama teatrologės, Klaipėdos universiteto humanitarinių mokslų daktarės Jūratės Grigaitienės, iš jų išrinko tris verčiausius.

Nominacijoje „Metų spektaklis“ apdovanotas Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Pašaliniams draudžiama“ (rež. Oskaras Koršunovas).

„Labai dėkoju Oskarui Koršunovui ir visiems Klaipėdos dramos teatro žmonėms, kurie atliko didžiulį, milžinišką darbą. Aš dalyvavau tame procese „nuo – iki“, mačiau kaip jei dirba – tokių užsivedusių ir gražiąja prasme „išprotėjusių“ žmonių ir tokio intensyvaus darbo krūvio aš turbūt gyvenime nebuvau patyręs“, – sakė „Pašaliniams draudžiama“ spektaklio dainų tekstų autorius Gintaras Grajauskas.

„Metų aktoriaus/aktorės“ kategorijoje „Padėkos kaukė“ įteikta aktoriui Dariui Meškauskui už Klaipėdos dramos teatre sukurtus vaidmenis: rotmistras Adolfas spektaklyje „Tėvas“ ir bitininkas spektaklyje „Pašaliniams draudžiama“.

„Bet kuriuo atveju buvau nepralošiamoje situacijoje – jei ne aš, tuomet būtų apdovanotas mano mokinys, o dar ir režisuoti teko, tad net ir ne mano laimėjimas man būtų buvęs džiugus“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Darius Meškauskas.

„Metų teatro alternatyvos“ kategorijoje, už spektaklius „Nekrozė“ (režisierės Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė), „Psiche“ (režisierės Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė) ir „Žinduolių Perėja“ (režisierė ir pjesės autorė Greta Kazlauskaitė), apdovanotas Apeirono teatras.

Apdovanojimusvedė solistas Šarūnas Juškevičius,muzikavosaksofonistas Laimonas Urbikas.

„Padėkos kaukė“– Klaipėdos teatro ir scenos meno apdovanojimas, miestiečių pagarbos ir dėkingumo teatralams ženklas, įteikiamas švenčiant Tarptautinę teatro dieną.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė