Klaipėdos savivaldybė atima patalpas iš valstybinės mokyklos ir atiduoda privačiai? (0)

Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla | google.lt/maps nuotr.

Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla | google.lt/maps nuotr.

Kovo 28 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė kreipėsi Valstybės kontrolierių, Finansų ministrą ir Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komitetą, prašydama išsiaiškinti, ar Klaipėdos savivaldybės „Saulėtekio“ mokyklos patalpų remontas, vykdomas savivaldybės biudžeto lėšomis, iš karto po remonto perduodant jas privačiai mokyklai, vykdomas teisėtai, nes tokiu būdu biudžeto lėšomis gerinamos privačios įstaigos materialinė bazė. Tuo tarpu, pasak N. Puteikienės, į likusią mokyklos patalpų dalį, kurioje mokosi valstybinės mokyklos moksleiviai, neinvestuojamas nei vienas euras.

„Nors Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje ir centre trūksta mokyklų, tačiau centre esanti „Saulėtekio“ mokykla yra iš esmės naikinama savivaldybės rankomis – neleidžiant formuoti klasių ir paimant geriausias patalpas, jas suremontuojant ir perduodant VŠĮ Klaipėdos licėjaus. Valstybinei mokyklai nuolat bloginamos materialinės sąlygos atsiliepia mokymo kokybei, per pertraukas mokiniams nesudaroma galimybė pailsėti. Dėl patalpų stygiaus mokykla jau neturi mokytojų kambario, išardytas mokyklos muziejus, muzikos kabinetas yra įrengtas hole, mokytojai neturi normalaus tualeto, trūksta tualetų ir mokiniams, išardyta skaitykla, nėra mokiniams nusiraminimo kambario, nebeliko praėjimo į sporto salę (licėjaus darbuotojai verčia mokinius eiti per kiemą, neatsižvelgia į oro sąlygas). Mokykloje nebėra normalių darbo ir mokymosi sąlygų, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai nuolat jaučia įtampą, patiria psichologinį smurtą“, – rašoma šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės išplatintame pranešime spaudai.

Valstybinės mokyklos patalpos | N. Puteikienės nuotr.

Valstybinės mokyklos patalpos | N. Puteikienės nuotr.

Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos Profesinės organizacijos pirmininkė Vaidilutė Liačienė, teigia, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasitarimo savivaldybėje metu tiesiog reikalavo, kad geriausias mokyklos patalpas (trečio arba pirmo aukšto keturios klasės) būtų atiduotos privačiai mokyklai, o nesutikus su tuo valstybinė mokykla iš viso bus uždaryta.

Valstybinės mokyklos patalpos | N. Puteikienės nuotr.

Valstybinės mokyklos patalpos | N. Puteikienės nuotr.

„Saulėtekio“ mokykla sutinka atiduoti kitame korpuse esančias dideles bibliotekos patalpas (biblioteką būtų perkelta į rūsį), tačiau licėjui tokie mainai nepatinka, nes jiems ten esą per prastai. Pasak „Saulėtekio“ atstovų, teigiama, kad licėjaus mokiniams reikia erdvių, o „Saulėtekio“ mokyklos mokiniams nieko nereikia, nes jie yra neturtingi ir neturi įtakingų tėvų. „Saulėtekio“ mokykla  siūlo licėjui įsirengti palėpes patalpas kuriose anksčiau veikė dramos studija ir buvo laikomas mokyklos archyvas.

Licėjaus patalpos | N. Puteikienės nuotr.

Licėjaus patalpos | N. Puteikienės nuotr.

„Anksčiau savivaldybės administracija teigė, kad licėjui perduodamos patalpos remontuojamas savivaldybės lėšomis, nes licėjaus pastatas Kretingos gatvėje bus perduotos Klaipėdos savivaldybei, kad tai yra lygiaverčiai mainai. Kadangi paaiškėjo, kad pastatas nebus perduotas, kyla pagrįstų įtarimų dėl lėšų panaudojimo neteisėtai remontuojant licėjui perduodamas patalpas „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos senajame pastate“, – sako  N. Puteikienė

Kovo 28 d. 18 val. turėtų įvykti „Saulėtekio“ bendruomenės susirinkimas, kuriame bus aptarta mokyklos situacija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė