Renginyje „Sekretai iš būtųjų laikų“ vaikai ir mokysis, ir pramogaus (0)

Vaikai per pramogą mokomi Lietuvos istorijos | Staloteatras.lt nuotr.

Vaikai per pramogą mokomi Lietuvos istorijos | Staloteatras.lt nuotr.

Balandžio 2 ir 23 dienomis „Stalo teatras“ kviečia jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikus ir jų tėvus į renginį „Sekretai iš būtųjų laikų“. Įdomi ir žinių apie Lietuvos istorines asmenybes bei svarbius įvykius suteikianti pramoga šeimoms prasidės  13 val. ekskursija prie Mindaugo paminklo (Arsenalo g. 1, Vilnius), o baigsis spektakliu Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius). Bilietus į renginį platina Tiketa.

Orams bešylant, mažiesiems žiūrovams ir jų tėveliams siūloma trumpam išeiti iš teatro salių į kiemą ir pasivaikščioti po istorines vietas, į Lietuvos istoriją žvelgiant naujomis akimis.

Paslaptingu pavadinimu Sekretai iš būtųjų laikų“ pasipuošęs renginys yra mokomoji pramoga, kurią sudaro ekskursija „Mindaugas, Kazimieras, Barbora ir kiti“ po Vilniaus senamiestį (veda menoistorikas, gidas Donatas Jokūbaitis) ir spektaklis Menų spaustuvėje (idėjos autorė ir režisierė – Saulė Degutytė).

Ekskursijos po Vilniaus senamiestį metu vaikai sužinos: ar karaliui Mindaugui nešlapia buvo sėdėti soste; kur stovėjo Barboros Radvilaitės namai ir kur pasirodė jos dvasia nuliūdusiam Žygimantui Augustui; kiek rankų, kojų, širdžių ir žmonių išgelbėjo šventuoju paskelbtas karalaitis Kazimieras.

Pasivaikščioję ir apžiūrėję istorines sostinės vietas bei prisiklausę įdomių pasakojimų, vaikai kartu su tėveliais  pažintį su Lietuvos istorija pratęs spektaklyje „Sekretai iš būtųjų laikų“.  Spektaklyje vaizduojami 4 Lietuvos istorijos epizodai: karaliaus Mindaugo karūnavimas, Žalgirio mūšis, Barboros Radvilaitės ir šv.Kazimiero istorijos.

Spektaklio režisierė Saulė Degutytė pasakoja: „Šiuolaikiniai vaikai nežino, kas yra „sekretai“. Mano vaikystės laikais mergaitės kurdavo „sekretus“ (paslaptis). Lauke, prie tvorelės, kur nelabai žmonės vaikšto, „paslaptingoje vietoje“ pražarstydavome žemę, padėdavome gražų, blizgantį saldainio popieriuką arba – sudžiovintą gėlytę, ant viršaus – stikliuką. Parodydavome geriausiai draugei, kuri turėdavo „paslapties“ niekam neišduoti. Deja, po kelių dienų kita mergaitė džiugiai šaukdavo: „O aš žinau, kur tavo „sekretas“!“ Taigi – išdavystė! Visai kaip Mindaugo laikais! Ne rožėmis klotas buvo didžiųjų valstybės vyrų gyvenimas…

Taigi „sekretai“ atskleidžia ir mūsų, ir Lietuvos istorijos vaikystę. Bet datų vaikams į galvą jėga nekalame. Aišku, būtų gerai žinoti, kad 1253 m. liepos 6-ąją buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos karalius Mindaugas, o Barbora Radvilaitė buvo karūnuota 1550 m. gruodžio 7 dieną… Svarbiausia – suvokti, kodėl įvyko vienas ar kitas istorinis įvykis.“

„Stalo teatro“ spektakliams būdinga mokomoji misija. Kūrėjai siekia, kad mažieji žiūrovai patirtų ne tik estetinį išgyvenimą, bet ir interaktyviai dalyvaudami spektaklio vyksme, praplėstų savąjį akiratį. Spektaklio autorių patirtis rodo, kad betarpiškas vaikų dalyvavimas spektaklio veiksme padeda jiems įsiminti net ir „sausus“ istorinius faktus, o išdidinti ekrane jų pačių sukurti istorinių asmenybių portretai, leidžia pasijusti svarbiais įvykių dalyviais.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė