Profsąjungos: Būtina didinti valstybės ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimus (0)

Alkas.lt | D. Vaiškūnienės nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Kovo 27 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) kreipėsi į vyriausybę dėl būtinybės pradėti nacionalines derybas, skirtas valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų atlyginimo bazinio dydžio didinimui.

Priminsime, kad sausį valstybės tarnautojų ir valstybės, savivaldybių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis buvo suvienodintas.

„Šių darbuotojų atlyginimai visiškai neatitinka realios situacijos. Nors čia svarbu pritraukti ir išlaikyti gabiausius žmones, lyginant su verslu, jiems pasiūlomos kur kas prastesnės sąlygos. Viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai nekilo jau beveik dešimtmetį. Blogiausia, kad žymesnių teigiamų pokyčių nenusimato“, – akcentuoja LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.

Atėjus ekonominei krizei, dar 2008 m., valstybės ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis buvo sumažintas nuo 475 iki 450 litų (130,5 eurų). Nors tuomet politikai žadėjo bazinį dydį netrukus atstatyti, to nebuvo padaryta.

LPSK laikosi pozicijos, kad, atsižvelgiant į ankstesnius pažadus ir pasikeitusias ekonomines aplinkybes, tokias kaip euro įvedimas, kainų augimas ir kitas, pareiginės algos bazinis dydis ne tik turi būti grąžintas į prieškrizinį lygį, bet ir adekvačiai padidintas.

„Pagal Konstituciją kiekvienas pilietis turi teisę gauti teisingą apmokėjimą už darbą. Deja, valstybės ir biudžetinio sektoriaus darbuotojams ši teisė nebuvo tinkamai užtikrinta. Suprasdami, kad šio sektoriaus darbuotojų gebėjimai ir kompetencija itin svarbūs valstybės gerovei, skatiname vyriausybę kuo skubiau sėsti prie derybų stalo, kad šiems darbuotojams būtų garantuotas orus ir jų kvalifikaciją atitinkantis darbo užmokestis“, – sako A. Černiauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė