A. Juozaitis. Pasaulis Lietuvai pražus, kai Lietuvos pasaulyje nebus (11)

Skęsta | L.V. medelio nuotr.

Skęsta | L.V. medelio nuotr.

Pirma tezė. Apie dvigubą pilietybę prikalbėti kalnai žodžių ir išlietos jūros jausmų.

Ponai, o kodėl tik apie dvigubą pilietybę? Kodėl jau kelis dešimtmečius Globalios Lietuvos aktyvistai tik jos ir reikalauja? Juk kalba turi būti erdvesnė, rimtesnė. Reikia atidengti visas kortas, ponai, nes jūs juk norite daugiau. Nebe už kalnų metas, kai pasauliniam jaučiui teks kibti už ragų ir turėti kišenėje nebe du, o tris, keturis ir daugiau pasų. Kaip loterijos bilietų. Arba kaip daugpatystę liudijantį sąrašą.

Antra tezė. Globalios Lietuvos aktyvistai reikalauja švarios pilietinės sąžinės? Nepavyks — jie ją jau prarado. Savo valia prarado.Kai tampi kitos šalies piliečiu— argi tampi kaip vergas? Ar kas su bizūnu vargšelį atvedė prie langelio, pro kurį tau iškišo svetimą pasą? Ir paėmei jį, ir pasirašei pats, ir priesaiką ištarei pats. Ypatingais atvejais (taip nutinka JAV) prisiekei netgi atsisakyti visų kitų valstybių pilietybės. Atsisakei savo tėvynės. Tad kokios švaros nori? Dviguba pilietybė — dviguba sąžinė; triguba — triguba. Žodžiu, Lietuvos savižudybė tavyje jau įvyko.

Trečia tezė. Globalios Lietuvos aktyvistai nori gyventi visame pasaulyje, o Lietuvoje, jeigu čia kažkas sukurs tinkamą poilsio „idustriją“, jie atvyks pailsėti. Pasilinksminti, pamosuoti Lietuvos pasu. Net tautiška vėliavėle. Esą — turiu teisę. O jeigu jau visai atvirai, atvyks pasiimti dividendus už įsigytą-paveldėtą Lietuvos žemelę arba turtą. Viskas. Su vaikais jie jau nebekalba lietuviškai, o ir patys — su akcentu.

Ketvirta tezė. Globalios Lietuvos aktyvistai iš tikrųjų siekia Lietuvos išpilietinimo. Sąmoningai tai daro, ar ne, bet vaisius turi būti šis — Lietuva be Lietuvos piliečių. Keisčiausias paradoksas. Aršieji liberalai, kurie nori matyti ne „lietuvių Tautos sukurtą Lietuvą“ (kaip skelbia Lietuvos Respublikos Konstitucija), o „Lietuvos piliečių Lietuvą“, — būtent  jie, kartu su konservatoriais, reikalauja dvigubos pilietybės. Svetimtaučių imigrantų antplūdžių. Jiems tikra „lietuviška  pilietybė“ nebesuprantama. Nes ji juk labai „neeuropietiška“. Čia kaip su ta kiaule, kuri ieškodama gilių išrausia ąžuolo šaknis.

Penkta tezė. Mitas, kad suteikus dvigubą pilietybę nuo Tėvynės nenusisuks išvykę ir mus palikę, jau tapę kitų valstybių piliečiais. Deja, deja. Patirtis liudija visai ką kitką: turėdamas kišenėje Lietuvos pasą kitos valstybės pilietis pajunta psichologinę paguodą — štai, aš vis dar „savas“, lietuvis, suprantate, nepraradęs ryšio su ta, kaip ja… Jis dar šiaip taip sudainuoju du punktelius „Ant kalno mūrai“, pasižiūriu Lietuvos krepšinį. Tačiau kam to paties reikalauti iš savo vaikų? Vaikai — jau visiški „užsieniukai“, „angelskas“ mokyklas lanko, ir jų draugai tokie pat.

Šešta tezė. Globaliame pasaulyje šiuo metu (ir iki pasaulio pabaigos) vyks lokaliniai konfliktai ir lokalinės katastrofos. Transpasaulinės kompanijos ir valstybės-galiūnės naikins silpnesnes valstybes ir tautas. Išliks tik tie, kas bus sumanesni ir daugiau gimdys. (Lietuva gali išlikti tik susikibusi rankomis su Latvija.) Dar esančios, bet jau nykstančios valstybės, tokios kaip mūsų, sparčiai bus valdomos iš užsienio centrų (kol kas — Briuselio)… Visi, kas pasiduos — emigruos. Ir slėpsis saugesnėse vietose. Taip šiuo metu jau elgiasi kone visi lietuviai emigrantai. Jie pasmerkia Lietuvą išnykti. Beje, tai sako atvirai: „Ne tokios Lietuvos laukėme!“ Jie bėga į naujas tėvynes ir ieško naujų pamočių. O kokių epitetų Lietuvai pažeria — baisiau už buvusius okupantus.

Septinta tezė. Ši tezė — banaliausia, nes prekybinė. Dviguba pilietybė leidžia prekiauti savo kūnu. Tai yra ginti tą „tėvynę“, kurią ginti labiau apsimoka; tarnauti toje armijoje, kurioje patogiau tarnauti; keliaujant po pasaulį eiti į tas ambasadas ir konsulatus, kuriuose skanesnė kava ir molinesnės sekretorės. Pagaliau atstovauti Olimpinėse žaidynėse tai šaliai, kurioje… Žodžiu, aišku.

Šios tezės — Globalios Lietuvos aktyvistams. Kurie bijo ištarti sakralinę frazę: PASAULIS MUMS VISIEMS PRAŽUS, JEI LIETUVOS PASAULYJE NEBUS. 

2017 m. kovo 27 d.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Kęstutis:

  …sunku nesutikti… dar galėtų būti aštunta tezė – vietiniai verslinykai patys geriausi buvusio Sorošo fondo mokiniai – globalistai. Jau ką išmoko, tai išmoko – pelnas svarbiausia… visa kita runkelynas… ir moka jie todėl mažiausią atlyginimą ES nuo BVP… pelnas svarbiausia… darbininkų jie atsiveš ir be pilietybės… ES irgi prisivežė “darbininkų”…

 2. Bartas:

  Buvo paminėta, kad mums reikia susikibti rankomis su latviais. Aš už tai, bet mano manymu taip padaryti neįmanoma. “Mes esam katolikai ” ir “mes” laikysimės su “tikrais broliais tikėjime” – lenkais. Ta kryptimi “mūsų” valdžia ir jai pritariantys dirba išsijuosia . Sunyksime , sunaikins čia pat, savo namuose, su lietuviškais pasais. Turim, privalom priešintis.

 3. Atmintis:

  Tautinis prisikėlimas atmetė svetimos kultūrinės įtakos poveikį, J. Basanavičius „Gintarinėje deklaracijoje” tautos teises į nepriklausomybę grindė etniškumu ir karaliaus Mindaugo nuopelnais. Tokiu požiūriu ir J. Šliūpas Lietuvių bei latvių sąjungą regėjo kaip savaime suprantamą; ne tik galimą, bet ir abiem šalims naudingą ir neišvengiamą pagal geopolitinę vienos lietuvių-latvių tautos orientaciją ir tokios valstybės kūrimo užduotį (Lietuvių-Latvių Respublika ir Šiaurės tautų sąjunga); rašė – bus, bus (…) lietuv-latviška respublika (Latuva).

 4. Goda:

  Didžiausias dvigubos pilietybės pavojus – žmonės turintys dvigubą Lietuvos- Rusijos ar Lietuvos Lenkijos pilietybę. Jei Lietuva priimtų dvigubos pilietybės įstaymą, tos šalys kaip mat pradėtų išdavinėti savo pilietybes norintiems Lietuvos piliečiams palengvinta tvarka, o šiems nieko nereiktų prarasti, jie turėtų visas Lietuvos piliečio teises, tuo tarpu Rusija ir Lenkija galėtų dar labiau kištis į Lietuvos reikalus, nes čia gyventų tų šalių piliečiai.
  Antrajai Lenkijos pilietybei atriboti net sunku rasti pagrindą, nes ši šalis yra ir ES ir NATO.

 5. MAMA:

  ATSIKRATYK BAIMĖS ir IŠVYSI VISUMĄ

 6. Juozaitis skambina pavojaus varpais:

  Jis skelbia saziningai zinia, kad tauta ir valstybe mirsta..Kvailiai bei paskutiniai mulkiai kabinejasi (iskaitan nuo asmneniskumu apdujusi Tarabilda- L.J. ir Ko ) prie A.J. asmens, jo poziuriu kitimo. Siauraprociai pyksta ant jo
  asmens, nekreipdami demesio i jo nerimo ir tragizmo kupina sazininga kalbejima artejancios Lietuvos mirties tema.
  Turiu ji papildyti- mirties artejima lemia salyje ,,lovio’ partiju valia sukurta oliagarchine ,,valdomos demokratijos” santvarka…Elgetiskos pajamos, neteisingumas, patycios , nelygybe, valdzia, kurios kontroliuoti pilieciai jau nebeturi jokiu svertu, korupcija, rinkimai, kuriuos nuolat laimi melas ir pinigu maisai, nutautejimas, zmoniu susvetimejimas ir pan., tai tik santvarkos veikimo pasekmes…

 7. Aš už dviguba pilietybę, nes mes kalbame apie jaunimą, kuris emigruoja. Tai mes jaunimo neuždarysime į geltonkasių lietuvaičių klubą ir nepasakysim, kad, tu, žmogau, atsisakyk visko ir grįžk atgal į mišką, nes mums reikia saugoti žemę, vertybes ir tt. Be to tie žmonės kurie emigruoja – jie irgi yra lietuviai. Tai mes dabar nepasakysim jam- Kad ,tu, emigravai iš Lietuvos, tu, – ne be lietuvis ir mes tavęs atsisakome. Emigrantai ženkliai prisideda prie Lietuvos ekonomikos stiprėjimo ir pensininkų išlaikymo – savo siunčiamais pinigais. Visada bus žmonių, kurie emigruoja ir mes negalime jų tiesiog atsisakyti. Mes esame maža šalis ir mums kiekvienas pilietis yra gyvybiškai svarbus. Nepaisant to, kur jis gyvena – Lietuvoje ar užsienyje.

  • Bartas:

   Taip. Visą laiką buvo , yra ir bus tokių , kurie bėgs iš Namų. Likusieji neprivalo juos gaudyti, saugoti, įkalbinėti grįžti atgal ir rūpintis Tėvynėje likusių. Davei priesaiką svečioj šaly, tai ir tarnauk jiems. Man tokie lietuviai nėra mieli, kurie : kol Lietuvoje reikalai nepagerės – neparvažiuosiu. Tai ką šūdžiai . Aš ir kiti privalo jums Tėvynėje sukurti ” rojų”, o jūs net pirštą ant piršto nepadėsit?
   Taip pasakiau savo vaikams. Tinka ir kitiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė