Paskelbtas konkursas „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“ (0)

Žemaitės apsirengusios tautiniais rūbais | lnkc.lt nuotr.

Žemaitės apsirengusios tautiniais rūbais | lnkc.lt nuotr.

Etninės kultūros globos taryba (EKGT) kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene  paskelbė konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Tai pernai vykdyto konkurso „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“ tęsinys. Šiais metais konkurso rengėjai kreipiasi į platesnę visuomenę – visus, kurie gyvena Lietuvoje ir toli už jos ribų.

„Laukiame įdomių istorijų apie savo ar savo artimųjų tautinį drabužį. Kviečiame konkurse dalyvauti kiekvieną, kuriam tautinis rūbas yra svarbus  etninės, regioninės ar asmeninės tapatybės simbolis arba brangi šeimos vertybė“, – sako EKGT pirmininkas Virginijus Jocys.

„Jei norite  pasidalinti savo patirtimi susijusia su tautiniais drabužiais, žinote jausmingų rūbo įsigijimo, jo likimo ar sukūrimo istorijų, arba norite pasidalinti pasakojimu apie tautinių drabužių reikšmę emigracijoje ar tremtyje – rašykite mums. Laukiame įvairiausių  pasakojimų, kuriuose atsiskleistų tautinio rūbo svarba reikšmingose  Jūsų, Jūsų šeimos ar bendruomenių šventėse bei situacijose,“ – kviečia konkurso rengėjai.

Rašinius ir nuotraukas iki 2017 gruodžio 1-os dienos galima siųsti: Jūsų laiškų su istorijomis apie tautinį rūbą laukiame el. paštu: etnolangas@lrs.lt arba adresu: J. Tumo-Vaižganto g. 4-1, 01108 Vilnius.

Įdomiausius pasakojimus žadama paskelbti Etninės kultūros globos tarybos veidaknygėje, Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje ir išsaugoti EKGT archyve.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė