N. Puteikis. KPD direktorė neįvykdė pažado pateikti žinių apie nuo visuomenės nuslėptą Trakų senamiesčio sumažinimą (4)

Naglis Puteikis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 15 d. Seimo Kultūros komiteto posėdyje svarstant Trakų senamiesčio sumažinimo dėl RIMI parduotuvės statybos vietoje autobusų stoties klausimą Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė viešai žadėjo, kad ji tuoj pateiks visą informaciją apie šį sumažinimą. Buvo pažadėta pateikti KPD Pirmosios vertinimo tarybos (vadovas Romas Pakalnis) posėdžio, kuriame buvo nuspręsta iš Trakų senamiesčio išimti RIMI parduotuvės statybai reikalingų sklypų teritorijas, protokolą ir garso įrašą. Šių dokumentų prieš mėnesį raštu prašė mokslų daktarė Lina Leparskienė, apsigynusi disertaciją apie Trakų istorinį kraštovaizdį. Deja, iš KPD prašomos informacijos ji negavo. Tuomet šią informaciją suteikti raštu kaip Seimo narys paprašiau aš.

Deja, visiems Seimo Kultūros komiteto nariams girdint duoto pažado D. Varnaitė neįvykdė – ji atsiuntė tik minėtos Vertinimo tarybos protokolo kopiją, o įrašo, kuris pagal teisės aktus yra sudėtinė šio protokolo dalis, neatsiuntė.

Minėtas protokolas yra labai trumpas – pusė A4 lapo, jame nėra nurodyti motyvai, kodėl RIMI ir jos partnerio Dariaus Nedzinsko planuojamų statybos naudai yra mažinamas Trakų senamiestis, nors įstatymas įpareigoja mažinant kultūros vertybės teritoriją pagrįsti tai argumentais, nustatyti, dėl kieno kaltės buvo prarastos vertingosios savybės, apie planuojamą teritorijos mažinimą paskelbti viešai ne trumpiau, nei likus trims mėnesiams iki sprendimo dėl vertybės teritorijos sumažinimo paskelbimo – visa tai nebuvo padaryta.
Maža to, šio posėdžio dalyvių pasakojimu protokole neatsispindi svarbiausi posėdyje aptarti argumentai, kuriuose buvo nurodomos papildomos  – naujai aptiktos vertingosios Trakų senamiesčio savybės, taip pat KPD direktoriaus Algimanto Degučio šios vertinimo tarybos nariams darytas spaudimas RIMI naudai.

„Gelbėkim Trakus“ | Alkas.lt koliažas

„Gelbėkim Trakus“ | Alkas.lt koliažas

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Apie tai, kad KPD neteikia nei dr. L. Leparskienei, nei man prašomos informacijos, raštu taip pat informavau ir Kultūros ministeriją, tačiau nei prašomos informacijos, nei jokio kito atsakymo negavau.

Spėju, kad KPD-ą RIMI ir D. Nedzinsko naudai Kultūros ministerijoje dangsto kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius, anksčiau dirbęs KPD-e. Apie tai, kad R. Augustinavičius atstovauja ne viešą interesą įskaitant kultūros paveldo interesus, o RIMI ir D. Nedzinsko pelno siekimą kultūros paveldo sąskaita raštu pranešiau kultūros ministrei Lianai Ruokytei Jonson (Jonsson), prašydamas jį nušalinti nuo Trakų senamiesčio reikalų.

Rašte dėl nušalinimo pateikiau faktus – nuorodą į garso įrašą, kuriame R. Augustinavičius D. Nedzinsko akivaizdoje daro spaudimą Trakų nacionalinio parko direktoriui Gintarui Abaravičiui – kad tas neteisėtai, pažeisdamas Trakų senamiesčio specialųjį planą suderintų RIMI pastato statybą.

Taip pat kultūros ministrei pacitavau fragmentą el.laiško kuriame D. Nedzinskas nurodo viceministrui R. Augustinavičiui, kad tas kuo greičiau organizuotų Trakų senamiesčio dalies išėmimą iš D. Nedzinsko ir RIMI sklypų, ką R. Augustinavičius klusniai vykdo.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė | „Biržiečių žodis“, E. Mikelionienės nuotr.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė | „Biržiečių žodis“, E. Mikelionienės nuotr.

Deja, kultūros ministrė į šį mano prašymą dėl R. Augustinavičiaus neatsako.

KPD direktorė D. Varnaitė, nepateikdama dr.L. Leparskienei ir man minėto įrašo, kuris nėra įslaptintas, pažeidžia Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymą. Deja, Seimas iki šiol nėra nustatęs sankcijos už tokį šio įstatymo pažeidimą. Todėl kreipiausi pagalbos į Seimo Antikorupcijos komisiją, kad ji padėtų man gauti tą įrašą ir kad galima būtų tęsti neteisėto Trakų senamiesčio sumažinimo RIMI ir D. Nedzinsko naudai pažeidžiant paveldo interesus parlamentinės kontrolės tyrimą.

Gavęs šį įrašą ir apibendrinęs minėto tyrimo rezultatus, pateiksiu Seimo kultūros komitetui šio tyrimo išvadas.

Bet kokiu atveju galima konstatuoti, kad KPD direktorė D. Varnaitė tyčia slepia informaciją apie aprašomas aplinkybes, o tai darydama pažeidžia įstatymą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Oligarchinės santvarkos tikrovė:

  Tarnautojai dirba oligarchų, o ne piliečių ir teisingumo naudai..Pagarba viešo intereso gynėjui- N.P.

 2. …ar tai daug, – tokios dalybos, –
  ypač kai yra prarasta “bendru nutylėjimu”
  po 2014-01-24 LR Konstitucinio Teismo nutarimo dėl 125 str.
  – jos g a l i ų privalomo atstatymo, sugrąžinimo neteisėtai “išbankinus” iš Lietuvos Litą
  – Priesaikas tuo p a ž e i d u s – visiems be išimties, nes nei VIENAS
  net “nemirktelėjo” ir Seime su Prezidente:
  “VYKDYTI LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJĄ”

  taigi – kokie “vykdytojai” – kaip ir gerbiamai perrinkiotas Naglis Puteikis – tokiem ir aukso trupinio (vieno kito)
  mažiau net už kelias saujas žemės ((vėlgi nelakoniškai) tačiau
  labai
  labai
  graudžiai,
  – mat po 2014 sausio mėn, 24 d. Lietuva vis Konstitucijos (visagalės apimtiies) neturi, tai koks pusė ar 2/3 žemės
  gabalėlio …palyginus su visa TAUTOS VALIA išmesta, – juk niekis Nagli tu Nagli – prisiekusysis (kam???)

 3. Karys Naglis kaunasi su korumpuota kariuomene, smagu.

 4. Žentas:

  Ruokyte – kodėl užtari pažeidėjus ir nepadedi apsiginti gerai atliekančiam savo darbą Abaravičiui?
  Kur ministrės principingumas ir sąžiningumas, kurį taip deklaravo?
  Kodėl visi ministrai, premjerai ir net Seimo nariai užtaria tik turtingus pažeidėjus? Jei negalima statyti, tai negalima niekam. Nežalokit Trakų kraštovaizdžio ir senamiesčio.
  Gal visuomenė gali padėti Trakų parko direktoriui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė