Prezidentė Romoje dalyvaus ES 60-mečio iškilmėse, susitiks su popiežiumi (tiesioginė transliacija) (2)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 24 d., išvyko darbo viešnagės į Romą, kur dalyvaus Europos Sąjungos 60-mečio iškilmių renginiuose ir susitiks su Popiežiumi Pranciškumi.

Iškilmės įvyks šeštadienį, kovo 25 d., 11 val. Lietuvos laiku, Kapitolijaus rūmuose – toje pačioje vietoje, kur prieš 60 metų buvo pasirašyta Romos sutartis, įkūrusi Europos ekonominę bendriją, vėliau išaugusią į Europos Sąjungą. Tiesioginę transliaciją galite stebėti internetu oficialioje Italijos vyriausybės svetainėje arba čia (kovo 25 d., 11 val.):

Iškilmių metu 27 šalių ir Europos institucijų vadovai pasirašys Romos deklaraciją, kuria nubrėš vieningą Europos Sąjungos ateities viziją ir pagrindines gaires, kuria kryptimi Bendrija turi toliau vystytis.

Šalies vadovės teigimu, savanoriškai po Antrojo pasaulinio karo susikūrusi Bendrija tapo unikaliu demokratijos, taikos, žmogaus teisių ir gerovės pavyzdžiu.  ES šalys ne kartą įrodė, kad dirbant išvien įmanoma įveikti sunkiausias krizes. Todėl, jei bus politinė valia ir noras sutarti, ES sugebės atsinaujinti, geriau įsiklausyti į piliečių lūkesčius ir tapti stipresne, dar geriau funkcionuojančia Bendrija.

Pasak Prezidentės, narystė Europos Sąjungoje atnešė Lietuvai ne tik ekonominę naudą, bet tapo ir didžiuliu pažangos varikliu, įnešė daugiau skaidrumo ir aukštus vakarietiškus standartus daugelyje gyvenimo sričių. Per 13 metų stipriai išaugo šalies gerovė – BVP vienam gyventojui dabar siekia 75 proc. ES vidurkio. Narystės pradžioje šis rodiklis siekė tik 46 proc. Net 86 proc. šalies gyventų mano, kad narystė ES yra naudinga Lietuvai.

Minėjimo išvakarėse Europos šalių lyderiai Vatikane susitiks su Popiežiumi Pranciškumi.

Tiesioginę transliaciją galite stebėti internetu penktadienį, kovo 24 d., 19 val. Lietuvos laiku:

Iškilmių renginius taip pat tiesiogiai transliuos Europos transliuotojų sąjunga (EBU) per palydovą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė