Suomijos verslo milžinas pasirinko Vilnių (video) (0)

R. Dačkaus nuotr.

R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Suomijos įmonės „Outokumpu“ globalių paslaugų centrą. Tai pirmasis ir vienintelis didžiausio Europoje nerūdijančiojo plieno gamintojo paslaugų centras senajame žemyne, teigiama pranešime spaudai.

Bendrovės padalinyje Lietuvoje jau dirba 80 skirtingų sričių specialistų. Planuojama, kad artimiausiu metu čia bus sukurta dar 100 naujų darbo vietų. Vilniuje įkurtame paslaugų centre dirbs finansų, IT, viešųjų pirkimų ir kiti aukštos kvalifikacijos specialistai.

Lietuva jau kelerius metus yra įsitvirtinusi regione kaip viena patraukliausių vietų steigti paslaugų centrus, tačiau tokie centrai paprastai siejami su bankais ar informacinių technologijų įmonėmis. Šiuo metu Vilniuje ir kituose šalies miestuose sėkmingai veikia „Barclays“, „Nasdaq“, „Western Union“, „CSC“ ir kitų globalaus verslo lyderių įsteigti paslaugų centrai.

Šios Suomijos įmonės atėjimas į Lietuvą mūsų šalyje įtvirtina naują itin perspektyvią investicijų kryptį – paslaugų centrą steigia gamybos įmonė. Valstybės vadovės teigimu, tai yra svarus įvertinimas ir ženklas užsienio investuotojams, kad Lietuva yra pasiruošusi priimti tokio pobūdžio investicijas.

Prezidentė pabrėžė, kad didžiausi pasaulyje verslai mato Lietuvą kaip galimybę kurti čia aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, vertina mūsų žmonių gebėjimus. Socialiai atsakingas Skandinavijos verslas ateina su aukšta kultūra ir etika, skatindamas ir mūsų verslą diegti šias savybes.

„Sprendimą įkurti paslaugų centrą Lietuvoje nulėmė tokie kriterijai kaip palankus investicinis klimatas, egzistuojanti infrastruktūra, galimybė pritraukti specialistų, išmanančių ne tik konkrečią sritį, tačiau ir kalbančių skirtingomis užsienio kalbomis. Be to, darbo kultūra Lietuvoje artima kultūrai Šiaurės šalyse, o čia veikiantys verslai turi patirties dirbant su šių šalių kompanijomis“, – sako „Outokumpu“ grupės finansų vadovas Christopheris de la Campas.

Centras Vilniuje svarbus visai grupei

„Globalių paslaugų centras Vilniuje padeda „Outokumpu“ grupei optimizuoti vidinius verslo procesus bei svarbias funkcijas, kurti kompanijai pridėtinę vertę koordinuojant verslo procesus tarp „Outokumpu“ gamybos padalinių, tiekėjų, klientų, bei išorinių finansinės informacijos naudotojų. Mums iškelti labai ambicingi tikslai, tačiau centro specialistai per gana trumpą laikotarpį įrodė, kad galime juos pasiekti. Įgauname vis daugiau pasitikėjimo organizacijos viduje ir taip vis labiau prisidedame prie kompanijos strategijos įgyvendinimo“, – sako Daiva Sereikienė, Vilniuje įkurto „Outokumpu“ globalių paslaugų centro vadovė.

Darbas „Outokumpu“ Globalių paslaugų centre reikalauja išskirtinių kompetencijų ir patirties. Vilniuje suburta specialistų komanda turi galimybę būti globalios organizacijos dalimi ir kartu su kolegomis iš įvairių pasaulio šalių dalintis atsakomybe už tarptautinius projektus. Jie ne tik susipažįsta su realiais metalų gamybos ir unikaliais verslo procesais, bet ir prisideda siekiant ambicingų tikslų, iškeltų 2020 metams ir nukreiptų į tolesnį pelningą kompanijos augimą.

Suomija – viena skaidriausių šalių visame pasaulyje. Organizacijos „Transparency international“ paskelbtame korupcijos suvokimo reitinge ji užima 3 vietą. Valstybės vadovės teigimu, faktas, kad Suomijos įmonė investicijai pasirinko Lietuvą, parodo tvirtą mūsų ryšį su Šiaurės valstybėmis.

Suomijos įmonė „Outokumpu“ yra didžiausia Europoje ir viena lyderiaujančių visame pasaulyje nerūdijančiojo plieno gamintoja. Centrinė įmonės būstinė įsikūrusi Helsinkyje, o jos gamyklos veikia Suomijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Pernai kompanijos, kurios atstovybėse dirba daugiau kaip 10,5 tūkst. darbuotojų, pardavimo pajamos siekė apie 6 mlrd. eurų.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė