Šalia JK Parlamento – teroristinis išpuolis (1)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Prie Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų trečiadienį, kovo 22 dieną, per teroristinį išpuolį žuvo 5 žmonės, įskaitant patį teroristą, ir dar bent 40 žmonių buvo sužeista.

Pirmiausia ant Vestminsterio tilto šalia Parlamento teroristas su visureigiu ėmė traiškyti žmones, po to metė automobilį ir prie rūmų mirtinai subadė beginklį apsaugos darbuotoją. Bandant patekti į prlamentą jį pašovė ginkluoti policijos darbuotojai. Nusikaltėlis mirė nuo patirtų sužeidimų.

Užpuoliko asmenybė nustatyta, tačiau kolkas nėra skelbiama, tačiau manoma, kad jis susijęs su islamo radikalizmu.

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per teroro išpuolį Londone būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Jos Didenybei Didžiosios Britanijos Karalienei Elžbietai II dėl kruvinos teroristinės atakos Londone, Vestminsterio širdyje.

Šalies vadovė griežtai pasmerkė šį žiaurų ir nepateisinamą išpuolį bei pareiškė tvirtą solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis.

Prezidentė savo ir Lietuvos žmonių vardu palinkėjo sveikatos nukentėjusiems bei stiprybės jų artimiesiems.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą Didžiosios Britanijos premjerei Teresai Mei ir visos šalies gyventojams dėl žiauraus teroristinio išpuolio Londono širdyje.

„Smerkiu šiuos apgailėtinus ir niekingus išpuolius. Galiu patikinti, kad atsakingos šalies institucijos ir toliau prisidės prie užsienio partnerių kovos su terorizmu, užtikrinant visų mūsų bendrą saugumą“, – komentuodamas išpuolius Londone teigė S. Skvernelis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė