„Kelionių kompasas“: Dieveniškių kraštas (video) (0)

 Ilona Šedienė, Gerimantas Statinis ir Božena Šeško | Alkas.lt nuotr.

Ilona Šedienė, Gerimantas Statinis ir Božena Šeško | Alkas.lt nuotr.

Pašnekovai: Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė – Ilona Šedienė ir šios mokyklos darbuotoja, mokymo dalies administratorė – Božena Šeško.

Šalčininkų rajone esančios Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė Ilona Šedienė šiame spalvingos istorijos pusiasalyje gyvena ne vieną dešimtmetį. I.Šedienė mano, kad Vilnijos krašto mokyklos, kuriose mokomoji kalba yra lietuvių, paruošia patriotiškesnius piliečius nei tokios pačios mokyklos išsibarsčiusios likusioje Lietuvos dalyje, mat pastarosiose jau vis dažniau ugdomas „pasaulio pilietis“. Tuo tarpu čia besimokantis moksleivis, „kitus“ kasdien matydamas čia pat kieme ar mokykloje, geriau įsisąmonina savo tautinį tapatumą.

Božena Šeško – šalčininkietė, jauna specialistė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio mokyklos abiturientė, VGTU absolventė, mokykloje turi tris pareigybes: darbų saugos inžinierė, viešųjų pirkimų organizatorė, mokymo dalies administratorė. Ją į Dieveniškes atvedė savo giminės šaknų paieškos, čia gyveno jos seneliai. Pasak direktorės žodžiais, Božena myli ir Gimtinę, ir Tėvynę. Ji primins kuo unikalus Dieveniškių kraštas ir ką čia galima aplankyti.

Laidą veda: kelionių žurnalistas – Gerimantas Statinis.

[youtube] https://youtu.be/oap4wcH-RFo [/youtube]

Kategorijos: Alko radijas, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė