Lietuvos pilietybę atkūrusiems litvakams iš PAR Seime įteikti pasai (0)

Lietuvos pilietybę atkūrusiems litvakams iš PAR Seime įteikti pasai | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Lietuvos pilietybę atkūrusiems litvakams iš PAR Seime įteikti pasai | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Kovo 22 d. Seimo I rūmų Prezidento salėje Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius priėmė Lietuvoje viešinčius litvakus iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR). Dviem šios bendruomenės atstovams – Juliui Morisui Krengeliui ir jo sūnui, PAR žydų bendruomenės prezidentui Zevui Lancei Krengeliui susitikimo metu vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas įteikė Lietuvos Respublikos pasus.

Šiems litvakams jų prašymu ir vidaus reikalų ministro sprendimu pilietybė atkurta vadovaujantis Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymu. 2016 m. liepos 6 d. įsigaliojus šio įstatymo pataisoms, sudaryta galimybė atkurti Lietuvos pilietybę asmenims, ją turėjusiems iki 1940 m. birželio 15 d., ir jų palikuonims – kitos valstybės piliečiams.

Padėkoti Pietų Afrikos Respublikos žydų bendruomenės vardu už šias pataisas – pagrindinis svečių viešnagės Lietuvoje tikslas. Seimo nariai G. Kirkilas ir A. Kubilius yra vieni iš pataisų sumanytojų.

Į PAR iš Lietuvos daugiausia žydų išvyko XX a. pradžioje. Dabar ten priskaičiuojama apie 80 tūkst. žydų, iš kuriu net 90 proc. yra kilę iš Lietuvos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė