Seimas neleido P. Gražulio patraukti baudžiamojon atsakomybėn (0)

Petras Gražulis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Petras Gražulis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas neleido Seimo nario Petro Gražulio patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Priimti tokį sprendimą siūlė ir Seimo laikinoji tyrimo komisija.

Už rezoliuciją „Dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Petrą Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“ (projektas Nr. XIIIP-473) balsavo 67, prieš buvo 45, susilaikė 6 Seimo nariai.

Šių metų kovo 14 d. generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą, informuodamas, kad Generalinėje prokuratūroje 2016 m. kovo 3 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo prokuroro veiklai pagal požymius nusikalstamos veikos,numatytos Baudžiamojo kodekso 231 straipsnio 1 dalyje. Pasak E. Pašilio, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys P. Gražulis, veikdamas kartu su kitais asmenimis, galimai siekė daryti psichologinį poveikį prokurorui Irmantui Mikelioniui, trukdė prokurorui atlikti aukštesniojo prokuroro pareigas, susijusias su rezonansinės baudžiamosios bylos tyrimu, galimai siekė paveikti šio ikiteisminio tyrimo eigą.

P. Gražulis 2016 m. kovo 2 d. apie 11 val. Seime vykusioje spaudos konferencijoje pranešė visuomenės informavimo priemonių atstovams apie planuojamą piketą prie prokuroro I. Mikelionio šeimos gyvenamosios vietos. Žinodamas, kad prokuroro I. Mikelionio šeimoje gyvena nepilnamečiai vaikai ir nurodydamas tikslų šeimos gyvenamojo namu adresą, 2016 m. kovo 2 d. nuo 15 val. iki 15.30 val. prie prokuroro I. Mikelionio šeimos gyvenamojo namo, esančio Kampinės g. 7A, Didžiojoje Riešėje, Vilniaus rajone, surengė piketą. Piketo metu jis laikė iškabą su užrašu „Mikelioni, liaukis politikuoti!“, filmuojant žurnalistams prokuroro I. Mikelionio namo fone atsakė į žurnalistų klausimus.

„Už šią nusikalstamą veiką numatyta Baudžiamojo kodekso 231 straipsnio 1 dalyje asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“, – Seime sakė generalinis prokuroras.

Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje P. Gražulis paaiškino, kad teisės aktuose nustatyta tvarka apie rengiamą piketą informavo kompetentingas institucijas, organizuotame pikete laikėsi visų teisės aktų reikalavimų, asmenį įžeidžiančių priemonių nenaudojo, todėl Konstitucijos, Seimo statuto, Susirinkimų įstatymo ir kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų savo veiksmais nepažeidė

Komisija nusprendė, kad Generalinės prokuratūros nurodytos aplinkybės, kuriomis grindžiamas prašymas Seimo narį P. Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, yra nepakankamos ir riboja Konstitucija ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais Seimo nariui suteiktas teises ir laisves.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė