Seimas linkęs svarstyti siūlymą tikslinti motinystės socialinio draudimo išmokas (0)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas svarstys Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Algirdo Syso teikiamas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 6 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIIP-392), kuriomis siūloma nustatyti, kad  nauja motinystės socialinio draudimo išmoka (už antrą vaiką) būtų skaičiuojama iš kompensuojamojo uždarbio už prieš tai gimusį (pirmą) vaiką, neribojant jo maksimaliu dydžiu.

„Siūlymas, kad mes vis dėlto ištaisytume klaidą, padarytą pirminiame įstatymo projekte, kad tos mamos, kurios buvo vaiko priežiūros atostogose ir kurioms buvo paskaičiuota motinystės ir ligos išmoka vadovaujantis sena tvarka, tai yra sumažinta, apribota lubomis, ir jos išeina vėl pametinukus gimdyti, vėl motinystės ir gimdymo atostogų, kad joms galiotų tokia pati tvarka, kaip galioja toms, kurios gimdo priėmus šitą įstatymą. Tai yra skaičiuojama nuo atlyginimo, kurį jos gavo iki pirmojo vaiko gimimo“, – pristatydamas pataisas sakė A. Sysas.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu, pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – balandžio 6 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė