Jaunųjų autorių tapyba po Vilnių keliauja troleibusais (0)

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.

Meno laboratorija „ŠČ/ShCh“ Vilniaus miesto kraštovaizdyje pristato sumanymą „Tapybos maršrutizatoriai“. Nuo kovo 21 d. po Vilniaus gatves kelis mėnesius važiuos penki troleibusai, apipavidalinti žinomų ir aktyviai kuriančių naujosios kartos tapytojų darbų atvaizdais.

Sumanymo dalyviai – jauni tapytojai Linas Jusionis, Adomas Danusevičius, Andrius Zakarauskas, Darius Jaruševičius ir Ina Šilina (Polyrabbit.Duplicate), Indrė Ercmonaitė, Simonas Kuliešis, Jolanta Kyzikaitė. Šių tapytojų pavardės meno lauke jau gerai žinomos.

Dauguma autorių pastarąjį dešimtmetį pabaigė studijas Vilniaus dailės akademijoje arba tebestudijuoja. Jaunųjų autorių darbus galėjome išvysti jų personalinėse parodose ir meno projektuose: meno mugėje „ArtVilnius“, Vilniaus Tapybos Trienalėje ir „Jaunojo Tapytojo Prizo“ konkurse. Minėtų tapytojų darbai įtraukti į Lietuvos ir užsienio meno kolekcijas, dalies menininkų kūrinius išvysime ir buvusio Lietuvos kino teatro vietoje statomame Modernaus Meno Centre.

Vienas esminių „Tapybos Maršrutizatorių” tikslų – supažindinti vilniečius ir į Vilnių atvykstančius svečius su ryškiausiais miesto šiuolaikinės tapybos jaunaisiais kūrėjais, jų darbais ir idėjomis.

Sumanymu siekiama parodyti, kad tapyba šiais laikais gali egzistuoti įvairiausiais pavidalais, kad ją irgi veikia naujosios technologijos ir ji nebūtinai turi būti paveikslas, aliejiniais dažais nutapytas ant drobės, įrėmintas ir pakabintas ant sienos, bet gali keistis reaguodama į istorines realijas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė