S. Skvernelis pristatė svarbiausius spręstinus klausimus (0)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Susitikęs su žiniasklaida premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad naujas Darbo kodeksas įsigalios nuo liepos, daugiau atidėliojimų nebus.

Darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje praėjusią savaitę baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių naujojo kodekso nuostatų, nors ne dėl visų jų pasiekti sutarimai. Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties ir interesų konfliktų.

„Nėra taip, kad abi pusės būtų patenkintos, bet tai yra kompromisas. Kažkas turėjo nusileisti. Jis privalo įsigalioti liepos 1 dieną. Alternatyvos nėra“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, naujas Darbo kodeksas yra svarbus investicinei Lietuvos aplinkai.

Saulius Skvernelis taip pat pareiškė, kad Lenkijos sprendimas nepirkti elektros iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės yra labai svarbus ir rodo, kad rinka šiai elektrai gali būti uždaryta. Lenkijos vyriausybės įgaliotinis energetikos infrastruktūros klausimais Piotras Naimskis pareiškė, kad Lenkija nepirks elektros iš Baltarusijos bei išardys likusią elektros liniją su ja.

„Lenkijos sprendimas – labai svarbus signalas ir galbūt vers persvarstyti šio projekto perspektyvas. Lygiai tą patį aš kalbėjau, Europos Komisijoje susitikęs su Žanu Klodu Junkeriu ir su Europos vadovų tarybos pirmininku Donaldu Tusku, kad tai ne tik nesaugus projektas, bet pažeidžiantis ir konkurenciją, galiausiai pažeidžia mūsų nacionalinio saugumo interesus, kaip valstybės, kaip išlikimo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot S. Skvernelio, šiuo metu Baltijos šalys ieško būdų, kaip techniškai užtikrinti, jog Baltarusijos  atominėje elektrinėje pagaminta elektra nepatektų į rinką, ir tai gali būti padaryta greičiau, nei Lietuva, Latvija ir Estija atsijungs nuo rusiškojo BRELL elektros žiedo ir sinchronizuosis su Vakarų Europa.

Premjeras prognozuoja, kad nebus lengva priimti ir švietimo, valstybės įmonių ir kitas Vyriausybės siūlomas reformas.

„Mes kalbame apie mokesčių sistemos, galbūt ne reformą, bet sutvarkymą, optimizavimą, lygiai tai bus susiję su visų tiek valstybės, tiek savivaldybių įmonių veiklos skaidrumu, valdybų formavimu, atrankos procedūrų, kadencijų nustatymu, labai svarbūs dalykai, kurie bus susiję su gilumine kova su korupcija, ir kur irgi, tikėtina, kils klausimų“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas taip pat pabrėžė, kad priimant sprendimus Seime tenka kliautis opozicija. Jis teigė laukiantis koalicijos partnerių socialdemokratų atsakymo, koks jų sprendimas dėl tolesnio darbo kartu.

Pastaruoju metu konfliktas tarp valdančiųjų paaštrėjo dėl svarstomos urėdijų pertvarkos. Šio klausimo Seime nepalaikė nė vienas socialdemokratas.

Tuo metu Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė esąs nustebintas premjero priekaištų ir tvirtino laukiąs būtent Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atsakymo, ar socialdemokratai reikalingi koalicijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė