Panevėžyje atidaryta paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“ (0)

panevezys.lt nuotr.

panevezys.lt nuotr.

Kovo 17 d. kino centre „Garsas“ atidaryta kroatų menininko Davoro Rostuharo nuotraukų paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Atidaryme dalyvavo Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Malonu matyti Jus, susirinkusius į šią išskirtinę parodą, nes parodos autorius – pasaulyje žinomas, „National Geograpfic“ pripažintas fotografas, kurio talentas ir profesionalumas kelia pagarbą ir susižavėjimą. Šiandien su įspūdingais jo užfiksuotais vaizdais galime susipažinti ir mes. Dėkoju Kroatijos ambasadai ir autoriui už šį renginį. Tegul jis tampa gražaus tolesnio mūsų bendradarbiavimo pradžia“, – sakė miesto meras R. Račkauskas.

Parodos autorius D. Rostuharas yra vienas iš Kroatijos ekspedicijų ir kultūros klubo įkūrėjų, šiuo metu ir vadovas. Nuo 2008 m. turi laisvojo menininko statusą, rašo, fotografuoja. Jau yra išleidęs 4 kelionių ir mokslo populiarinimo knygas, fotoalbumą „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Per pastaruosius dešimt metų aplankė per šimtą pasaulio šalių, kur filmavo tenykštį gyvenimą.

„Kroatija iš paukščio skrydžio“ – tai projektas, kuriam medžiaga buvo rinkta 7 metus – nuo 2007 iki 2014-ųjų. D. Rostuharas iš paukščio skrydžio filmavo ir fotografavo savo šalį, pasitelkdamas nedidelius lėktuvus, oro balionus ir dronus. Prestižinis „National Geographic“ žurnalas palaikė šį projektą ir suteikė savo prekės ženklą. Projektas buvo užbaigtas išleidžiant fotoalbumą, o nuo 2014 m. po Europą keliauja 25 fotografijų paroda. Lietuvai ją pristato Kroatijos Respublikos ambasada su partneriais – Panevėžio miesto savivaldybe ir kino centru „Garsas“.

Paroda veiks iki balandžio 6 d.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė