Lietuviai ir lenkai siekia išsaugoti plačiažnyplių vėžių populiaciją (1)

Lietuvoje lankosi lenku zuvivaisos specialistai_zum.lt

Lietuvoje lankosi lenkų žuvivaisos specialistai | zum.lt nuotr.

Lietuviai ir lenkai siekia bendromis jėgomis sustiprinti plačiažnyplių vėžių populiaciją savo šalyse. Į Žuvininkystės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos atvykę žuvininkystės specialistai iš Poznanės (Lenkija) aptarė šios nykstančios vėžių rūšies išsaugojimo galimybes.

Pastaruoju metu šiai Berno konvencijos saugomai vėžių rūšiai situacija ypač nepalanki – tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje plačiažnypliai vėžiai (Astacus astacus (L) sparčiai nyksta. Šios rūšies išlikimui rimtą pavojų kelia kitos invazinės vėžių rūšys, tarp jų rainuotieji vėžiai (Orconectes limosus (Rafinesque).

Abiejų šalių atstovai sutarė, kad reikia imtis priemonių, kurios padėtų sustiprinti plačiažnyplių vėžių populiaciją. Kaip informavo Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė, su kolegomis aptartos dirbtinio vėžių veisimo, ligų tyrimų, bendrų biotechnologijų, auginimo ir įveisimo į natūralius vandens telkinius galimybės.

Ruošiamasi parengti ir tarptautinę bendradarbiavimo sutartį, taip sukuriant prielaidas ateityje imtis tarptautinių projektų, skirtų plačiažnyplių vėžių ištekliams Lietuvoje ir Lenkijoje atkurti, pasinaudojant Europos Sąjungos parama pagal Life+ programą ir kitomis finansavimo galimybėmis. Vizito metu taip pat buvo išsakyta mintis, kad būtų verta į bendrą veiklą įtraukti ir Čekijos mokslininkus, turinčius nemažai patirties gelbėjant šią nykstančią vėžių rūšį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė