Vilnius pradėjo Žemės dienos minėjimo renginius (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniuje prasidėjo Žemės dienai paminėti skirti renginiai Europos aikštėje prie sostinės savivaldybės, miesto meras Remigijus Šimašius iškėlė Žemės vėliavą. Mažieji vilniečiai parodė teminę inscenizaciją, atskleidžiančią, kokia reikalinga ir reikšminga Žemė yra ateities kartoms.

Vilniaus miesto savivaldybė šįmet ir vėl jungiasi prie pasaulinės akcijos „Žemės valanda“ po savaitės, kovo 25 d., 20.30 val. vienai valandai išjungs Katedros aikštės, Vrublevskio ir Šventaragio gatvių, Arkikatedros, Rotušės, Seimo rūmų, M. Mažvydo bibliotekos ir Trijų Kryžių paminklo apšvietimą.

„Vilnius yra žalias miestas net pusę jo teritorijos sudaro parkai ir žaliosios erdvės. Kviečiu visiems kartu saugoti žaliąjį Vilnių dažniau pagalvoti apie alternatyvias transporto priemones, trumpus atstumus įveikti pėsčiomis ar dviračiu. Jau atnaujinome daugiau kaip 6 kilometrus dviračių takų, o per šiuos ir kitus metus nutiesime dar 25 kilometrus naujų. Rūpinamės ir pėsčiaisiais – pernai įrengėme 9 km naujų ir sutvarkėme 3 km nusidėvėjusių šaligatvių“, sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Kovo 21 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyks konferencija „Visuomenės aplinkosauginio ugdymo įžvalgos“, o kovo 23 d. seminaras pedagogams „Žaliosios edukacinės erdvės įvairovė ir darna“.

Pasak sostinės savivaldybės, miesto ugdymo įstaigose taip pat vyks Žemės dienos minėjimai, šiai datai skirtos pamokos. Kai kurių įstaigų mokiniai ir pedagogai prisijungė prie renginio „Šokis Žemei“, kurio generalinė globėja yra asociacija „Gyvoji planeta“.

Pasak organizatorės Onos Motiejūnaitės, ši diena yra svarbi, nes atkreipiamas dėmesys į mūsų visų namus Žemę, pabrėžiama, jog būtina ja rūpintis, saugoti bei tausoti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė