M. Bastys VSD vadovą apskundė Generalinei prokuratūrai (0)

Generalinė prokuratūra, door.lt

Generalinė prokuratūra, door.lt

Leidimo dirbti su slapta informacija negavęs Seimo narys Mindaugas Bastys kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Dariaus Jauniškio galimo piktnaudžiavimo.

VSD medžiagoje aprašomi M. Basčio ryšiai su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu. VSD vertinimu, šie ryšiai daro M. Bastį pažeidžiamu ir keltų grėsmę jam patikėtos valstybės paslapties saugumui.

M. Basčio nuomone, jo bendravimas su VSD medžiagoje minimais asmenimis  nėra grėsmė valstybės saugumui. Pasak Seimo nario, tai galėtų būti vertinama kaip nepageidaujami ryšiai etikos prasme.

„Manau, kad VSD darbuotojai, žinodami įstatymo reikalavimus, tyčia netinkamai taikė įstatymus ir tai vertintina kaip piktnaudžiavimas tarnyba. Minėtu sprendimu VSD man padarė didelę žalą. Sprendimas buvo išplatintas visuomenėje. Aš, Seimo narys, prisiekęs Lietuvos valstybei, parodytas kaip asmuo, neturintis pasitikėjimo, veikiantis prieš Lietuvą ir jos suverenitetą ir galintis išduoti paslaptis ar kitaip pakenkti“, – savo kreipimesi prokuratūrai rašo M. Bastys.

M. Bastys dėl VDS pateiktos medžiagos paliko Seimo vicepirmininko pareigas ir sustabdė narystę Socialdemokratų partijoje. Jam pradėta apkaltos procedūra.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė