Luizė grįžta į Klaipėdos rotušę (0)

Klaipeda.lt nuotr.

Klaipeda.lt nuotr.

Klaipėdos miesto rotušėje (Danės g. 17) nuo šiol galima iš arčiau susipažinti su Prūsijos karaliene Luize – merijos pirmojo aukšto posėdžių salėje įrengta „Rotary“ klubo „Karalienė Luizė“ pastangomis sukurta paroda.

Atverstos knygos formatu eksponuojami stendai pasakoja apie laikotarpį, kai Prūsijos karališkoji šeima gyveno Klaipėdoje. Parodos autorės – „Rotary“ klubo „Karalienė Luizė“ narės Andželika Baroti ir Jūratė Bizauskienė.

Prūsijos karalienė Luizė ir šiandien minima kaip viena iškiliausių Europos moterų. Ji imponavo kaip tauri, aukštos moralės asmenybė. Tai ypatinga valdovė, palikusi ryškų savo pėdsaką ir Klaipėdoje.

Kai Napoleono kariuomenė buvo užėmusi didžiąją Prūsijos dalį, Klaipėda liko vieninteliu laisvu miestu šiaurės rytuose, į kurį iš Karaliaučiaus karališkoji šeima atvyko 1807 m. sausį ir prabuvo čia iki 1808 m. sausio mėn. Klaipėda tapo laikina Prūsijos karalių rezidencija, lemtingu miestu, sostine, su kuria susiję įvykiai turėjo įtakos ir Europos istorijai. Karališkoji pora apsigyveno pirklio F. L. Konsencijaus name, kuriame vėliau įsikūrė miesto rotušė.

Karalienė Luizė, gyvendama Klaipėdoje, buvo itin gerbiama už gerumą, rūpinimąsi švietimu ir nuoširdžią pagalbą vargstantiems. Klaipėdoje praleisti metai žymėjo ir reikšmingų reformų pradžią: čia buvo paskelbta apie valstiečių išvadavimą iš baudžiavos, vykdoma universitetų reforma. 

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė