Seimo narys N. Puteikis kreipėsi į kultūros ministrę dėl viceministro R. Augustinavičiaus nušalinimo (1)

„Gelbėkim Trakus“ | Alkas.lt koliažas

„Gelbėkim Trakus“ | Alkas.lt koliažas

Seimo narys Naglis Puteikis pakartotinai kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonson (Jonsson), prašydamas nušalinti viceministrą Renaldą Augustinavičių nuo klausimų, susijusių su „Rimi“ statyba Trakų istorinio nacionalinio parko urbanistiniame draustinyje.

Kaip nurodė Seimo narys N. Puteikis, išklausius viceministro R. Augustinavičiaus pasisakymus 2017 m. kovo 15 d. įvykusiame Seimo Kultūros komiteto posėdyje, tapo dar akivaizdesnis labai šališkas jo nusiteikimas prieš Trakų kultūrinio kraštovaizdžio ir paveldo išsaugojimo tikslu nustatytus reikalavimus, kurie įtvirtinti Vyriausybės patvirtintoje Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) planavimo schemoje ir specialiuosiuose planuose – Trakų senamiesčio sklypų išplanavimo projekte bei „Trakų senamiesčio tvarkymo ir naudojimo režime“.  

Šie pasisakymai patvirtina, kad R. Augustinavičius atstovauja ne viešajam interesui išsaugoti kultūros paveldą, bet privatiems verslininko Dariaus Nedzinsko ir kitų „Rimi“ prekybos centro planuotojų interesams, siekiant įgyvendinti TINP teritorijoje planus, prieštaraujančius minėtiems teisės aktams, kurie yra neatšaukti ir galiojantys.

Seimo narys N. Puteikis atkreipė kultūros ministrės dėmesį, kad viceministras R. Augustinavičius taiko dvigubus standartus, keldamas itin didelius reikalavimus paveldą ginantiems visuomenės nariams, bet nekeldamas jokių reikalavimų iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomoms institucijoms, kurioms patikėta užtikrinti paveldo apsaugą.

„Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad Kultūros komiteto posėdžio metu viceministras R. Augustinavičius labai aiškiai pasakė ir akcentavo, jog tuo atveju, jei visuomenininkai, sunerimę dėl Trakų kultūrinio kraštovaizdžio ir paveldo išsaugojimo ir aš, kaip šią iniciatyvą palaikantis Seimo narys, norime, kad buvusio Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininko profesoriaus dr. Romo Pakalnio vadovaujama Kultūros paveldo departamento Pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba atstatytų buvusias Trakų senamiesčio ribas, kurias sumažino 2016 m. vasario 9 d. aktu, priimtu slaptame nuo visuomenės posėdyje, be argumentų, be tyrimų, be ekspertų išvadų ir neįvertinus situacijos vietoje (į Trakus šios tarybos nariai nevažiavo, sprendimą priiminėjo užsidarę Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) patalpose), turime pateikti labai svarius argumentus. Tačiau viceministras R. Augustinavičius kažkodėl taiko dvigubus standartus: nemato reikalo įpareigoti ir paraginti KPD pateikti dr. Linos Leparskienės ir mano prašomus argumentus, kuriais remdamasi minėta vertinimo taryba nusprendė išimti iš Trakų senamiesčio dalį, reikalingą D. Nedzinsko planams įgyvendinti. Primenu, kad dr. L. Leparskienė pateikė jau antrą prašymą pateikti argumentus, nes į pirmąjį buvo „atsakyta“ abstrakčiu biurokratiniu atsirašymu.“, – rašoma N. Puteikio prašyme kultūros ministrei.

Kaip pažymi Seimo narys N. Puteikis, toks viceministro R. Augustinavičiaus elgesys, kai keliami didžiuliai reikalavimai paveldą ginantiems visuomenininkams, bet nekeliami  jokie reikalavimai institucijai, kuri iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikoma būtent tam, kad išsaugotų kultūros paveldą ateities kartoms, yra, deja, tipiškas pastarojo meto kultūros paveldo valstybės tarnautojų ir politikų pataikavimas paveldo ir kultūrinio kraštovaizdžio naikinimui.

Primename, kad pirmą prašymą nušalinti viceministrą R. Augustinavičių nuo klausimų, susijusių su didelį rezonansą visuomenėje sukėlusiais planais rekonstruojant Trakų autobusų stotį pastatyti valstybinėje žemėje keliskart didesnį privatų komercinį objektą, Seimo narys N. Puteikis pateikė 2017 m. kovo 8 d., atsižvelgdamas į internete paviešintą 2017 m. vasario 20 d. Kultūros ministerijoje įvykusio R. Augustinavičiaus organizuoto pasitarimo garso įrašo stenogramą, kuri liudija, kad šio posėdžio metu „Rimi“ prekybos centro statytojas D. Nedzinskas darė spaudimą Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai, kad ji šį projektą suderintų. 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė