Vilnius stoja į kovą su legionelioze (0)

AM.lt nuotr.

AM.lt nuotr.

Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad Vilniuje mirus trims legionelioze sirgusiems žmonėms, karšto vandens tiekėjai ir daugiabučių šilumos punktų prižiūrėtojai visuose Vilniaus daugiabučiuose bus įpareigoti laikinai padidinti karšto vandens temperatūrą.

„Ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimus, kad profilaktikos sumetimais reikėtų padaryti viso miesto pastatų termošokus, profilaktiškai, kad būtumėme užtikrinti, kad Legionella židiniai nepasitaikytų ir tolimesnėje ateityje“, – sakė komisijos pirmininkas, Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Darulis.

Pasak jo, nuo kovo 16 d. 12 valandos komisija savaitei įpareigojo bendroves „Vilniaus energija“, „Balterma“ ir „Vilniaus valda“ pakelti tiekiamo karšto vandens temperatūrą iki 80 laipsnių. Toks vanduo turės būti tiekiamas visiems Vilniaus pastatams, įskaitant sveikatos ir ugdymo įstaigas, iki kovo 23 dienos. Per šį laiką pastatų savininkai, šilumos punktų prižiūrėtojai turės atlikti termošoko procedūras bei apie tai informuoti operacijų centrą. Dalyvauti šioje procedūroje turės ir patys gyventojai – jie turės pagal pateiktas instrukcijas tam tikrą laiko tarpą atsukti karšto vandens čiaupus.

 

A. Darulis sako, kad Tuskulėnų, Ladygos ir Architektų gatvių daugiabučiuose, kuriuose legionelioze užsikrėtę mirė trys vilniečiai, buvo atliktos termošoko procedūros ir užkrato židiniai išnaikinti.

Jis patvirtino, kad daugiau naujų mirčių nuo legioneliozės ar susirgimų šia liga kol kas nenustatyta. Ar atšaukti ekstremalią situaciją, bus sprendžiama po savaitės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė