Vaistų kainų mažinimui numatyta aibė veiksmingų priemonių, teigia ministerija (1)

Tanshumanmedicine.com nuotr.

Tanshumanmedicine.com nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į vaistų gamintojų ir registruotojų išsakytą nuomonę, kad nepakankamos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotos priemonės dėl vaistų kainų mažinimo, atkreipia dėmesį į tai, kad vaistų kainų mažinimui numatyta aibė priemonių, orientuotų į visus šios rinkos dalyvius gamintojus, registruotojus, vaistinių tinklus, kurios tikrai duos realų efektą.

„Jei apie jas nėra viešai kalbama, tai dar nereiškia, kad nieko neplanuojama. Štai keletas pavyzdžių, ko planuojame imtis siekdami sumažinti vaistų kainas Lietuvoje: griežtinami reikalavimai vaistų įrašymui į kompensuojamų vaistų kainyną, keičiamos vaistų kainos nustatymo taisyklės“, sako ministras A. Veryga.

Ministro A. Verygos teigimu, jo kreipimasis į farmacijos kompanijas su raginimu mažinti vaistų kainas Lietuvai yra tik viena iš daugelio kompleksinių priemonių, kuri, jo vertinimu, akivaizdu, kad yra veiksminga, jei jau sulaukta tokios reakcijos iš farmacijos kompanijų.
Taip pat, anot viceministrės Kristinos Garuolienės, valstybė planuoja steigti didmeninę įmonę bendriems vaistų pirkimams ir taip užtikrinti valstybinį tam tikrų vaistų pirkimą, kas, tikimasi, ilgainiui duos efektą mažinant vaistų kainas.

Kelią skinasi ir priemonės, kurios leis vykdyti kontrolinius vaistų pirkimus, t. y. siųsti oficialiai slaptus pirkėjus į vaistines, taip siekiant užtikrinti, kad jose pacientams visada būtų pasiūlyti pigiausi tas pačias gydomąsias savybes turintys vaistai.

„Jau įgyvendinta nemažai Konkurencijos tarybos rekomendacijų, kurios leis mažinti vaistų kainas. Pavyzdžiui, nuo šiol farmacijos kompanijos nebegalės sužinoti, t. y. viešai matyti specialiuose duomenų bazėse, apie tai, kokias vaistų kainas siūlo jų konkurentai valstybei. Tai leis užkirsti kelią karteliniams susitarimams ir padės mažinti vaistų kainas. Taip pat įgyvendinamos ir kitos šios institucijos rekomendacijos“, sako viceministrė K. Garuolienė.

Jos teigimu, vaistų kainų mažinimui numatyta aibė priemonių, kurios jau pradėtos įgyvendinti, o kitos dar tik bus įgyvendinamos, ir tikimasi, kad ilgainiui duos teigiamų rezultatų žmonės pajus tikrai mažėjančias vaistų kainas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Yra kiti būdai:

    Ministrui-tai tikrai nevisos priemonės.Tai kaip ES valstybės gali reguliuoti ir įtakoti vaistų kainas yra Išdėstyta ES DOKUMENTE;
    http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/etudes/join/2011/451481/IPOL-ENVI_ET(2011)451481_LT.pdf
    Tai-vaistų prirkimas tiesiai iš gamintojų, be tarpininkų, kurie pasiima apie 20 proc. kainos, tai yra ir vaistų pirkimas iš tų šalių, kurioms gamintojai nustatė itin mažas kainas, tai ir mažmeninių antkainių reguliavimas, galima nustayti ne didesnį kaip 20 proc. antkainį vietoje dabartinio-30 ir daugelis kitų.
    Be to, diskriminacinių gamintojų pardavimo kainų klausimą Lietuva ar kitos valstybės narės galėtų iškelti ES taryboje . Kodėl dėl skirtingų dujų kainų , parduodamų Rusijos buvo iškelta byla ES teisme , o dėl pirmojo būtinumo vaistų niekas tokio klausimo nekelia?Ypač kai mūsų pasiuntinys Andriukaitis yra sveikatos bei maisto saugos klausimus kuruojantis eurokomisaras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė