Siūloma pradėti apkaltą Seimo nariui K. Pūkui (0)

Kęstutis Pūkas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kęstutis Pūkas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė kreiptis į Seimą, kad Seimo nariui Kęstučiui Pūkui būtų pradėta apkalta, kilus įtarimų, kad jis galėjo sulaužyti priesaiką ir pažeisti Konstituciją. Sprendimas priimtas vienbalsiai, bendru sutarimu.

Etikos sargų teigimu, apkaltos pradėjimui yra pakankamai medžiagos.

„Pirmiausia Seimo narys pažeidė ne pagal vieną punktą Seimo nario moralės etikos kodeksą. Jis galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją, taip pat manau, kad ne pagal vieną punktą sulaužė priesaiką,

ir yra įtarimų, kad padarė nusikaltimą dėl seksualinio priekabiavimo, kuris užfiksuotas akivaizdžiai“, – sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vicepirmininkas  Justas Džiugelis.

Liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad K. Pūko elgesys diskredituoja ne tik jį patį, bet ir visą instituciją.

Tuo metu konservatoriui Antanui Matului skėlė abejonių K. Pūko sveikatos būklė.

„Man tik kaip medikui kyla abejonių, ar nereikėtų pasiūlyti patikrinti jo sveikatą. Kai kurios jo kalbos – ties ligos riba. Jeigu tai liga, tai yra nebaudžiama, tai reikia gydyti“, – kalbėjo A. Matulas.

Vienintelis Etikos ir procedūrų komisijos narys Algimantas Dumbrava užstojo buvusį savo frakcijos narį, teigdamas kad smerkia kolegos elgesį, bet ragino jam duoti progą pasitaisyti. Pasak A.Dumbravos, apkaltos pradėjimas gali būti suprastas kaip spaudimas moterims kreiptis į teisėsaugą.

K. Pūką grupė dėl pokalbio į darbą atėjusių merginų apkaltino seksualiniu priekabiavimu. Parlamentaras kaltinimus neigia, nors moterų viešai atsiprašė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė