Šiandien paskutinė diena registravimuisi išradėjų konkurse „Vilnius išranda 2017“ (video, nuotraukos) (0)

Mobilusis kioskas. Emilė Goželskytė | Rengėjų nuotr.

Mobilusis kioskas. Emilė Goželskytė | Rengėjų nuotr.

Iki didžiausio Lietuvoje išradėjų konkurso „Vilnius išranda 2017” liko mažiaui nei dvi savaitės, tačiau jo rengėjai kiekvieną dieną sulaukia naujų išradėjų laiškų. Konkurse dalyvauti norintys išradėjai gali teikti paraiškas ir pristatyti savo išradimus iki kovo 15 d. internetinėje svetainėje www.vilniusisranda.lt.

„Vilnius išranda 2017“ organizatorių teigimu, šiuo metu konkurse atrinkti dalyvauti 25 išradimai. Išradimų kūrėjai varžysis dėl 21 tūkst. eurų prizinio fondo.

„Nusprendę imtis šios iniciatyvos, nesitikėjome, kad į mūsų kvietimą pasidalinti savo kūrybinėmis idėjomis su vilniečiais ir visa Lietuva atsilieps kelios dešimtys išradėjų. Dalyvių entuziazmas ir aktyvumas įkvepia. O jei yra nespėjusių užsiregistruoti, jie vis dar gali tai padaryti iki kovo 15 d.“, – sako konkursą rengiančio „Benedikto Gylio fondo“ vadovas Benediktas Gylys. 

Apžiūrėti išradimus ir susipažinti su jų kūrėjais visi norintys galės kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, kur dvi dienas konkurso dalyviai pristatinės savo išradimų įdomybes.

„Dalyvių aktyvumas patvirtina, kad platformos, kuri suburtų bendraminčius ir padėtų susipažinti išradėjams bei potencialiems investuotojams, reikėjo jau seniai. Visgi norime, kad jaunų ir talentingų išradėjų darbus pamatytų bei naujų idėjų pasisemtų ne tik technologijų ir verslo lauko atstovai, todėl renginys yra nemokamas ir atviras kiekvienam“, – teigia Benedikto Gylio paramos fondo vadovas.

Renginyje apsilankę svečiai galės iš arčiau apžiūrėti dešimtis skirtingų išradimų: Nerijaus Misiaus sukurtus 3D spausdintuvą „Syringe“, ausinių siprintuvą bei elektrinę riedlentę, Barboros Adamonytės-Keidūnės kurtą kvapų lazdelę „Essence Wand“, Ruslano Trakšelio maisto smulkintuvą „Milo Silent Blender“, mobilų Emilės Goželskytės „Mio Mobile Kiosk“, Broniaus Raubos kurtą „Parkį“, galintį palengvinti dviračių saugojimą, Eriko Treskovskio sausą medų ir daugelį kitų neįprastų prietaisų.

Konkurse „Vilnius išranda 2017“ norintys dalyvauti išradėjai gali siūlyti savo idėjas iki kovo 15 d. Konkursui pateikti ir komisijos atrinkti dalyvių darbai varžysis trijose kategorijose. „Didžiausio išradimo“ titulas atiteks inovatyviausiai idėjai ir jos išradėjui. „Finansiškai perspektyviausiu“ bus paskelbtas išradimas, galintis sparčiausiai išjudinti pardavimų rinką. „Žaliausio išradimo“ nominaciją laimės gamtai draugiškiausią ir labiausiai vartotojų sąmoningumą skatinančią idėją pasiūlęs konkursantas. 

Konkursą globoja Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Konkursą „Vilnius išranda 2017“ organizuoja Benedikto Gylio paramos fondas. Nuo 2013 m. veikiantis fondas vykdo projektus, skatinančius laisvą saviraišką, verslumą bei kūrybingumą, aktyviai remia jaunuosius Lietuvos talentus.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė