A. Butkevičius apklaustas liudytoju politinės korupcijos byloje (2)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai kaip liudytoją koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje apklausė Socialdemokratų partijos lyderį, buvusį ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių.

Pasak A. Butkevičiaus, teisėsaugos pareigūnai domėjosi Vilniuje planuojamo statyti Jono Basanavičiaus paminklo istorija ir kelio Vilnius – Utena projektu.

Tyrėjai aiškinosi, ar A. Butkevičius nepatyrė spaudimo, kai Vyriausybėje buvo sprendžiamas klausimas dėl paminklo parinkimo vietos.

Buvęs premjeras sakė, kad „MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis, pats šioje byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas, 2015 metais prašė Vyriausybėje priimti Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorę Birutę Kulnytę. Ji siekė, kad J.Basanavičiaus paminklas stovėtų K.Sirvydo skvere. Šioje byloje jau anksčiau apklaustas Vilniaus meras Remigijus Šimašius buvo užsiminęs, kad „MG Baltic“ atstovai buvo perspėję, kad nepastačius paminklo K.Sirvydo skvere, jis bus užstatytas pastatais.

2016 metų kovą Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė, kad J.Basanavičiaus paminklas turi stovėti prie Vilniaus filharmonijos.

Teisėsauga taip pat siekia ištirti, ar „MG Baltic“ bandė papirkti politikus ir pareigūnus, siekdamas gauti didelės vertės užsakymą rekonstruoti kelią Vilnius – Utena.

Socialdemokratų lyderis teigė, kad kai dirbo Vyriausybėje nematė ženklų, jog „MG Baltic“ gali daryti įtaką politiniams procesams.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė