Sudaryta Seimo laikinojo tyrimo komisija dėl sutikimo M. Adomėną patraukti baudžiamojon atsakomybėn (video) (2)

Mantas Adomėnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Mantas Adomėnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 14 d. Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu, sudarė Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Mantą Adomėną.

Už Seimo nutarimą „Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos sudarymo“ (projektas Nr. XIIIP-447) balsavo 93, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 7 Seimo nariai.

 Sudarytoje komisijoje dirbs Rūta Miliūtė, Arvydas Nekrošius, Petras Nevulis, Dovilė Šakalienė, Agnė Širinskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija); Andrius Palionis (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija); Sergejus Jovaiša,

Vytautas Kernagis, Ingrida Šimonytė (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Rimas Andrikis, Petras Gražulis (frakcija „Tvarka ir teisingumas“); Gintaras Vaičekauskas (Liberalų sąjūdžio frakcija); Leonardas Talmontas (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija). Komisijai vadovaus Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Nekrošius. Tyrimą atlikti pavesta iki kovo 23 d.

Šiandien generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį M. Adomėną.

Pasak E. Pašilio, 2016 m. rugsėjo 15 d. Generalinėje prokuratūroje buvo gauta Vilniaus apygardos teismo nutartis privataus kaltinimo byloje, kurioje nurodoma, kad pareiškėja privataus kaltinimo tvarka prašo pripažinti M. Adomėną kaltu, padarius Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalyje numatytą nusikalstamą veiką. Skirti jam įstatymu numatytą bausmę ir priteisti iš M. Adomėno 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalį, atsako tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti arba pažeminti tą asmenį, arba pakirsti pasitikėjimą juo. Už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės, tai yra bauda, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Pasak generalinio prokuroro, iš teismui pateikto skundo turinio matyti, kad pareiškėja šmeižiančią informaciją laiko 2015 m. rugsėjo 11 d. Seimo patalpose šauktos spaudos konferencijos dėl pradėtos šmeižto kompanijos metu M. Adomėno viešai išsakytos ir teismui nurodytus teiginius.

Asmuo, turintis Seimo nario neliečiamybę, numatytą Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje, ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto 22 straipsnio 3 dalyje, be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

„Įvertinus šias Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos Seimo statuto nuostatas, nustatytas faktines aplinkybes, teismo nutarties argumentus ir jo rezoliucinės dalies apimtį, akivaizdu, kad tolesnis baudžiamasis procesas privataus kaltinimo M. Adomėnui bylos nagrinėjimas Vilniaus apygardos teisme būtų negalimas, negavus Seimo sutikimo, patraukti Seimo narį M. Adomėną baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, – sakė E. Pašilis.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

2015 m. rugsėjo 14 d. įvykusios spaudos konferencijos „M. Adomėno išpuolis prieš žodžio laisvę: politikams bendradarbiauti su mafija galima, o skelbti apie tai – draudžiama?“, kurioje dalyvavo Rūta Janutienė ir Saulė Pauliuvienė vaizdo įrašas:

 

2015 m. rugsėjo 11 d. konservatoriaus Manto Adomėno surengtos spaudos konferencijos „Dėl pradėtos šmeižto kampanijos“ vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Marius:

  Reikėtų tam Seimo nariui laikyti liežuvį už dantų. Labai greitas kitus kritikuoti. Žurnalistė tik dirba savo darbą, o konservatorius pasijuto nebaudžiamas, ne pirmą kartą įžeidinėja turinčius kitą nuomonę.

 2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Rugsėjo 11-ta diena yra ypatinga pasaulyje. Tai ir aš parašiau 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”.
  http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

  Kaip žinia Kovo 11-ji yra Lietuvai ypatingo svarbumo data, taigi 2017-3-11 parašiau straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”
  http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/

  Kaip žinia iš pačio M.Adomėno lūpų, ponas M.Adomėnas 6 kartus susitiko su R.Kulianskiu, tai yra tuo pačiu, kuris perdavė kandidatui į skaidriausius premjerus E.Masiuliui tuos 100000 eurų. Tai kai pats M.Adomėnas sakėse, kad kalėjo apie jautrius valstybei klausimus ir perdavė informaciją apie tai prie vyno taurės. Taigi ar tai padarė už dyką, istorija nutyli.

  Ponas M.Adomėnas yra Seimo antikonstitucinių nusikaltėlių sąraše:
  http://www.ekspertai.eu/seimo-konstituciniai-nusikalteliai/

  Tai šias žurnalistes prašau šituos klausimus, Valstybės teisinių ir demokratinių pagrindų klausimus IŠVIEŠINTI.
  Jeigu neviešinsite valstybinės reikšmės klausimų, tai elgsitės lygiai taip pat, kaip Seimo konstituciniai nusikaltėliai.
  Kaip sakote, visuomenė turi ŽINOTI. Jei kas neaišku, tai prašau, mano emailas yra viešas ir matomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė