Stabdomas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro valstybinis rėmimas (0)

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Gavus informaciją iš Generalinės Prokuratūros, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) sustabdo finansavimą Gintauto Kėvišo vadovaujamo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (toliau – LNOBT) investiciniam projektui, rašoma pranešime.

Praėjusią savaitę Kultūros ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu informuoti, ar vykdomi kokie nors tyrimai dėl galimų pažeidimų LNOBT irba jos vadovo veikloje. Buvo gautas oficialus atsakymas, kad Lietuvos kriminalinės policijos biure yra vykdomas atnaujintas tyrimas dėl LNOBT scenos rekonstrukcijos vykdymo faktinių aplinkybių bei su tuo susijusių galimų nusikalstamų veikųRemdamasi šia informacija, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson oficialiai paprašė Finansų ministerijos neįtraukti LNOBT investicinio projekto scenai rekonstruoti į Valstybės investuojamų projektų sąrašą 2017 metais. Tai reiškia, kad anksčiau planuotas tęstinis finansavimas ilgamečiam LNOBT investiciniam projektui yra suspenduojamas.

„Priimdama sprendimą rėmiausi principu, kad valstybės biudžeto lėšos negali būti naudojamos galimai neskaidriai vykdomiems projektams. Šiuo konkrečiu atveju situaciją sunkina tai, kad įstaigos vadovui jau yra taikyta drausminė nuobauda. Iš nacionalinių kultūros įstaigų vadovų tikiuosi, kad jie laikysis aukščiausių etikos reikalavimų. Ministerijos tyrimas parodė, kad ponas Kėvišas šių etikos reikalavimų nesilaiko. Dar kartą konstatuoju, kad jis yra praradęs mano pasitikėjimą ir turi trauktis iš pareigų. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras neturi tapti savo vadovo įkaitu“, – teigė kultūros ministrė.

„Kaip ironiškai beskambėtų, Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas G. Kėvišas, atrodo, pažabojo vyriausybę ir premjerą, ir kitas institucijas, nereaguoja į raginimą pats pasitraukti dėl susikompromitavusios etikos ir moralės <…> jeigu vadovas pats nesitraukia, vadinasi, toliau tęsis mūsų dialogas, mes toliau ieškosime kitų priežasčių, kurios mums galėtų padėti atstatydinti vadovą“, – po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdžio pridūrė ministrė.

Kultūros ministerija primena, kad šis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro investicinis projektas yra vykdomas nuo 2006 m. Jo bendra sąmata, siekianti 22 mln. EUR, buvo patvirtinta 2008 m. Iki 2017 m. šiam projektui buvo panaudota apie 15 mln. EUR. Šiais metais valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatyme šiam projektui buvo numatyta 1,74 mln. EUR. Generalinė prokuratūra tyrimą atnaujino, gavusi papildomus dokumentus iš Vokietijos pagal teisinės pagalbos prašymą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė