Seimas ėmėsi valstybės įmonių vadovų kadencijų ribojimo (0)

Butkevičius, Seimas, Socialdemokratai

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas spręs, ar nuo šių metų liepos pakeisti valstybės ir savivaldybės įmonių vadovų skyrimo tvarką.

Seimo nariai priėmė svarstyti prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą, kad tokių įmonių vadovai būtų skiriami konkurso būdu penkerių metų kadencijai, o vienas žmogus įmonei vadovauti galėtų ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

„Gerai dirbantys vadovai galės dirbti 10 metų iš eilės, o 10 metų yra ilgas laiko tarpas“, teigė prezidentės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė.

Ji pabrėžė, kad vėliau toks vadovas galės pretenduoti į kitų įmonių vadovus arba į tos pačios įmonės valdybą, net jei šių pareigų netektų, atšaukus jį iš vadovo posto.

Ji parlamentarus tikino, kad ilgamečiai vadovai sunkiau prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, nepakankamai diegia naujausias technologijas, menkai domisi veiklos skaidrumu ir efektyvumu.

Tačiau vėliau Seimas atsisakė pradėti svarstyti Ūkio ministerijos siūlymą nustatyti šiek tiek liberalesnę vadovų skyrimo tvarką: metais trumpesnę pirmąją kadenciją, o antrai kadencijai be konkurso tą patį vadovą siūlyta palikti, jeigu su tuo sutiktų jos savininkas, tačiau siekiant trečios kadencijos vėl reikėtų dalyvauti konkurse.

Šiuo metu beveik pusei valstybės įmonių vadovauja žmonės, dirbantys postuose daugiau nei 10 metų, o ilgiausiai – daugiau nei 20 metų, vadovauja 12 miškų urėdijų ir kelių priežiūros įmonių vadovai.

Toliau pataisas Seimas svarstys balandį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė