Seime įsteigta nauja „Mykolo Romerio“ laikinoji grupė (3)

Audronius Ažubalis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Audronius Ažubalis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Seime įkurta Seimo narių laikinoji „Mykolo Romerio“ grupė, kurios pirmininku išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Audronius Ažubalis. Prie šios grupės taip pat prisijungė TS-LKD nariai Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Jurgis Razma.

A. Ažubalio teigimu, Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių santarvė gali būti pasiekta tik per bendrą, M. Romerio puikiai nusakytą Tėvynės suvokimą, todėl ši, lietuvių ir lenkų  tautoms svarbi asmenybė nusipelno rimto dėmesio.

Anot jo, M. Romeris – tarpukario Lietuvos teisininkas, teisėtyrininkas, ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto rektorius – išskirtinio mūsų dėmesio nusipelnė ir dėl savo tautinės tapatybės supratimo. Būdamas lenkų kilmės, jis kartu buvo ir savo gyvenamos valstybės Lietuvos patriotas. „Esu lenkas, tikras Lietuvos pilietis, Lietuvos kraštietis, bet ne Lenkijos pakraščio gyventojas… Lietuva man su sostine Vilniumi yra bendra lietuvių ir Lietuvos lenkų krašto Tėvynė“, – yra rašęs M. Romeris. Būtent tokia tapatybė turi būti skatinama ir Lietuvos pietryčiuose. Būtent dėl to būtina orientuotis į tarp tautų ir Lietuvos tautinių bendrijų „tiltus tiesiančias“ ir pavyzdžiu laikytinas istorines asmenybes.

„Seime steigiamos laikinosios parlamentinės „Mykolo Romerio” grupės tikslas – mažinti Pietryčių Lietuvoje gyvenančių bendruomenių politinę, socialinę ir kultūrinę izoliaciją, skatinti jų integraciją į Lietuvos politinį, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą“, – tikina L. Kasčiūnas.

Grupės nariai sieks užtikrinti tokią švietimo ir kultūros politiką, kuri skatintų tautinių bendrijų integraciją į Lietuvos visuomenę, ugdytų pilietiškumą ir patriotizmą. Grupė sieks užtikrinti, jog visų tautybių ir visų šalies regionų gyventojai jaustųsi pilnaverčiai Lietuvos piliečiai, turėtų galimybes įgyti tinkamą išsilavinimą ir kurti savo gerovę Lietuvoje.

Prie laikinosios Mykolo Romerio grupės prisijunė Audronius Ažubalis, Jurgis Razma, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas, Agnė Bilotaitė, Rimantas Jonas Dagys, Eugenijus Jovaiša, Virgilijus Alekna, Rimas Andreikis, Vitalijus Gailius, Dainius Gaižauskas, Arūnas Gumuliauskas, Asta Kubilienė, Laimutė Matkevičienė, Kazys Starkevičius, Algis Strelčiūnas ir Stasys Tumėnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Seime įsteigta nauja „Mykolo Romerio“ laikinoji grupė”.
  Laikinoji gupė? Ar tai reiškia, kad tie tikslai bus pasiekti greitai ar tik laikinai?
  Tuo pačiu kviečiu įverinti Lietuvos patrioto ir pranašo Oskaro Milašiaus žodžius išdėstytu jo knygelėjė “Trečdalis atskilusio mėnulio virš Lietuvos”, kurioje jis aiškiai, nedviprasmiškai išsakė tokią mintį: Jei Lietuva nori išlikti kaip Valstybė, pirmiausiai ką reikia daryti, tai NESUSIDĖTI SU LENKAIS. Antra – nedaryti abortų.

 2. !!!:

  Ši grupė galėtų paspausti švietimiečius kad Vilniaus krašto mokyklose mokiniams būtų skirta papyldomos valandos apie Lietuvos polonizaciją,rusifikaciją ir germanizaciją.

 3. Keisti dalykai dedasi valstybės politikoje, užuot valdžia ėmusis konkrečių valstybės valdymo sprendimų priėmimo ir jų vykdymo, imamasi kurti kažkokias Seimo narių grupeles, tarsi Pietryčių Lietuva būtų ne Lietuvos valstybės valdoma teritorija. Matyt, yra pinigai, tai reikalinga juos “įsisavinti”, kaip yra “įsisavinta” 365 mln. eurų nereikalingos geležinkelio vėžės nuo Kauno iki Lenkijos sienos tiesimui. Jau keli mėnesiai, kaip nauja valdžia, tačiau dėl tų 365 mln “įsisavinimo” net šuo nesulojo… Seimo parlamentinėje kontrolėje tyla, STT ar FNTT taip pat. Dabar vėl grupelė po grupelės einama pinigų “įsisavinti”, valstybės valdymas niekam negalvoje… Tai ar čia tokia ta Riomerio vadinta mūsų Tėvynė su sostine Vilniumi, kai “Rail Baltica” per ją keverzoja maršrutu tarsi būtų vis dar valdoma Lenkijos, vis dar būtų be sostinės Vilniaus. Seime ir toliau nei gėdos, nei sarmatos… O juk Baltijos šalims sudėjus po tokią 365 mln. sumą, šiandien jau būtume turėję 240 km/val greičio europinį geležinkelį Vilnius-Ryga-Talinas ir pajamas iš dešimčių milijonų turistų važiuojančių juo. Kur atsakomybė už tokios sumos išleidimą – “įsisavinimą” benaudos. Tėvynės jie, mat, eina ieškoti Pietryčių Lietuvoje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė