Kokie svarbiausi pokyčiai kultūros srityje numatyti Vyriausybės programos įgyvendinimo plane? (0)

Kultūros ministerija | wikipedia.org nuotr.

Kultūros ministerija | wikipedia.org nuotr.

Kovo 13 d., patvirtintame Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatyta ir plati bei daugelį sričių apimanti kultūros sektoriaus reforma. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson akcentuoja tris prioritetus: strateginį kultūros vaidmenį valstybės politikoje ir gyvenime, kultūros paslaugų kokybę ir prieinamumą regionuose bei kultūros valdymo ir finansavimo reformas.

Pirmadienį posėdžiavusi Vyriausybė patvirtino Vyriausybės programos įgyvendinimo planą, kuriame numatyti konkretūs darbai ir veiksmai, jų įgyvendinimo datos bei institucijos, atsakingos už jų įgyvendinimą. Didelis dėmesys plane skiriamas pokyčiams valstybinėje kultūros sistemoje bei kultūros lauke apskritai.

Didžioji dalis kultūros lauko darbų yra orientuoti į Vyriausybės programos įgyvendinimo plano antrąjį prioritetą „Švietimo, kultūros ir mokslo paslaugų kokybės bei efektyvumo didinimas“. Tarp numatomų veiksmų nemažai sisteminių pertvarkų, veiklos efektyvinimo iniciatyvų, sinergijos su švietimo sistema.

Kaip pristatant planą teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, „Visus darbus planavome atsižvelgdami į tris esminius prioritetus: kultūra turi įgauti strateginį vaidmenį valstybės gyvenime, reikalingas proveržis kultūros paslaugų kokybėje ir prieinamume regionuose, o taip pat būtinos ženklios reformos kultūros valdyme ir finansavime.“

Siekiant įtvirtinti kultūrą kaip strategiškai svarbią valstybės gyvenimui, numatyta parengti Lietuvos kultūros politikos pagrindų įstatymą, kuris aiškiai reglamentuos ir įtvirtins valstybės įsipareigojimus kultūrai, bei Mecenatystės įstatymą, kuris įgalins naujus finansavimo šaltinius kultūrai ir taip taps kultūros katalizatoriumi. Taip pat plane numatoma parengti Lietuvos kultūros 2018-2030 m. strategiją ir sukurti kultūros ir meno stebėsenos ir analizės sistemą. Tai leis kultūros politiką formuoti remiantis planuojamais ir pamatuojamais kriterijais bei duomenimis.

Siekiant didinti kultūros paslaugų kokybę bei prieinamumą regionuose, numatoma sukurti regioninio kultūros projektų finansavimo modelį, kuris leis paties regiono kultūros laukui nuspręsti, kurie kultūros projektai yra reikalingi regione. Taip pat kultūros paslaugų išplėtimas planuojamas sukuriant europinius, nacionalinius ir regioninius kultūros kelius. Bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija, bus sukurtos ir tobulinamos ugdymo kultūra ir menu priemonės.

Taip pat, siekiant reformuoti kultūros valdymą ir finansavimą, greta kitų darbų bus atlikta Kultūros ministerijos struktūros ir darbuotojų kompetencijų bei funkcijų peržiūra pagal procesinio valdymo principus, o taip pat bus atnaujinta Lietuvos kultūros tarybos ekspertavimo sistema.

Vyriausybės programos įgyvendinimo plane taip pat numatytas pasirengimas valstybinių kultūros įstaigų bendrųjų funkcijų centralizavimui, nacionalinių kultūros įstaigų ir kitų Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų veiklos kokybės vertinimo sistemos sukūrimas, bazinio kultūros finansavimo didinimas ir kiti darbai.

Su visu Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano projektu galima susipažinti:

 Vyriausybes programos igyvendinimo planas 2017_03_02 (3)

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė