Vilniuje įvyko Kovo 11-osios patriotinės eitynės (video, nuotraukos) (26)

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje „Už Lietuvą – vėl Didžią!“ | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje „Už Lietuvą – vėl Didžią!“ | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 11 d., šeštadienį, Vilniuje, Lietuvių tautinis centras ir Tautininkų sąjunga visus Lietuvos patriotus sukvietė į kasmetines, jau tradicija tapusias Kovo 11-osios patriotines eitynes.

Eitynių dalyviai rinkosi kovo 11 d. nuo 15.30 val. Vilniaus Gedimino kalno papėdėje, Katedros aikštėje prie paminklo Vilniaus įkūrėjui Karaliui Gediminui bei S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros. 16 val. S.Daukanto aikštėje buvo perskaitytas viešas Tautininkų sąjungos laiškas Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Primename, kad vasario  23 d. TS kreipėsi į Jos Ekscelenciją su prašymu atšaukti Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu š.m. Vasario 16-osios proga suteiktą apdovanojimą Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi sovietų partizanei Faniai Jocheles–Brancovskajai (Brantsovsky). Tačiau kovo 2 d. gautame  atsakyme, kurį Prezidentūros nurodymu parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), tautininkai pasigedo motyvų už kokius nuopelnus Lietuvai minėta pilietė buvo apdovanota šiuo garbingu valstybės apdovanojimu.

LGGRTC paaiškinime pripažįstama, kad F. Jocheles–Brancovskaja bei jos sutuoktinis Michailas Brancovskis abu priklausė Kaniūkų žudynes vykdžiusiam sovietinių partizanų būriui, tačiau, esą patikimi dokumentai patvirtina tik jos vyro betarpišką dalyvavimą šiose žiauriose žudynėse bet ne jos pačios. Apie F. Brancovskajos dalyvavimą Kaniūkų žudynėse yra „grindžiamas tik atsiminimų medžiaga“, kuri LGGRTC nuomone yra subjektyvi.

Galiausiai LGGRTC rašte formuluojamas siūlymas laikytis „platesnio“ požiūrio ir sovietinių partizanų kovas su nacistais, kaip „išskirtiniu anticivilizaciniu reiškiniu“, pripažįstant juos kovojus už Vakarų pasaulio vertybes. O tai, esą, ir yra jų nuopelnas Lietuvai.

„Tai labai pavojingas precedentas“ – sako susirūpinęs TS pirmininkas Sakalas Gorodeckis. „Pagal tokį „platesnį“ požiūrį galima būtų teigti, kad net ir Stalinas kovojo už Vakarų vertybes. Tad kokia žinia apie tai, kas yra laikoma nuopelnu Lietuvos valstybei, yra siunčiama mūsų piliečiams?“

„Tautininkai visada rėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės orią ir ryžtingą laikyseną nacionalinio saugumo klausimais. Tačiau ši apmaudi klaida, skiriant apdovanojimą okupacinėms struktūroms tarnavusiam asmeniui, kurio vienintelis nuopelnas Lietuvai, kad nėra įrodyta, jog jis padarė karinį nusikaltimą, gali pakirsti ne tik šią pagarbą, bet ir pasitikėjimą.

Mes vis dar tikimės, kad Jos Ekscelencija priims teisingą sprendimą ir išliks moraliniu autoritetu Lietuvos piliečių akyse.“, – kalbėjo TS pirmininkas S. Gorodeckis.

17 val. eisena pajudėjo Gedimino prospektu link Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.

Tautininkų sąjungos rengtose eitynėse buvo nešami plakatai „Astravo AE – mirtinas pavojus Lietuvai“, „Už Lietuvą vėl didžią“ bei kiti.

Nuo Katedros aikštės patriotai Gedimino prospektu žygiavo Seimo link. Policijos skaičiavimais, eisenoje dalyvavo apie pusę tūkstančio žmonių. Tačiau eitynių rengėjų nuomone jų buvo kur kas daugiau. Viešąją tvarką užtikrino gausios policijos pajėgos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė