Nepriklausomybės atkūrimo dieną Lietuvai prisiekė apie 150 šaulių (nuotraukos) (0)

kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

Kovo 11 d. 10 val. prie Krašto apsaugos ministerijos, Generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo pagausėjo Lietuvos šaulių sąjungos gretos – Lietuvai pasižadėjo ir prisiekė apie 150 jaunųjų šaulių ir šaulių iš Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės.

„Nuo pat įkūrimo 1919 metais Lietuvos šaulių sąjungos istorija glaudžiai susijusi su kova už nepriklausomybę ir pasipriešinimą okupantams. Dešimtis tūkstančių narių turėjusi Šaulių sąjunga Sovietų imperijos buvo laikoma pavojingiausiu priešu ir likviduota pačiomis pirmomis okupacijos dienomis. Linkiu ir tikiu, kad savo nuoširdžiu darbu ir pastangomis jūs prisidėsite prie aktyvios pilietinės visuomenės formavimosi, tapsite artimiausiais kariuomenės talkininkais, Lietuvos nepriklausomybės saugotojais ir gynėjais“, – sveikindamas šaulius sakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo ir šaulius sveikino, Vilniaus miesto savivaldybės, policijos ir Valstybės sienos apsaugos atstovai, Vilniaus apskrities mokyklų vadovai ir atstovai.

Po priesaikos ceremonijos jaunieji šauliai ir šauliai žygiavo Gedimino prospektu Nepriklausomybės aikštės link, kur dalyvavo trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje. Po ceremonijos, kartu su Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariais ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovais, šauliai žygiavo Gedimino prospektu nešdami net 400 metrų trispalvę, iš kurios Katedros aikštėje suformavo širdį.

Lietuvos šaulių sąjunga – visuomeninė sukarinta organizacija, jos veikloje suaugusieji gali dalyvauti: pratybose, mokymuose, kultūrinėje šaulių veikloje, o jaunimas iki 18 metų – stovyklose, šaulio pakopiniame rengime ir užsiėmimuose. Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas sakė, kad Stoti į Lietuvos šaulių sąjungą yra kiekvieno sąmoningo Lietuvos piliečio pareiga. „Ši Vlado Putvinskio vizija gyva ir šiandien, todėl sąmoningi žmonės, tautos lyderiai stoja ir ateity jungsis į LŠS gretas vardan saugesnės ir kuriančios ateitį Lietuvos. Sveikinu brolius ir sesės su Kovo-11ąja!“ – sveikino Lietuvos žmones Sąjungos vadas plk. Ltn. L. Gumbinas.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė