Lietuvių liaudies pasakos atgimė šokyje (0)

„Kalbėkime šokiu 2017“ | Rengėjų nuotr.

„Kalbėkime šokiu 2017“ | Rengėjų nuotr.

Kovo 11 d. Vilniaus Kameriniame teatre vyko šventė „Kalbėkime šokiu 2017“ skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Joje dalyvavo patys mažiausi Vilniaus darželių šokėjai. Šventę surengė asmenybės ugdymo centras „Motus“ bei Vilniaus lopšelis – darželis „Vaidilutė“.

Kaip teigė vienas šventės rengėjų šokių mokytojas Ramūnas Sinkevičius, Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventės tikslas buvo paskatinti kūrybišką lietuvių liaudies pasakų panaudojimą darželių meninio ugdymo veiklose.

Pasakų dvasia apgaubė šventės svečius nuo pat įžengimo salėn, nes prie durų visus pasitiko pats tikriausias Pasakų Karalius (šokių mokytojas R. Sinkevičius ) bei Karalienė (darželio „Vaidilutė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ž. Balčiūnienė). Pritemdytoje ir tik žibintais apšviestoje scenoje įtaigiai nuskambėjo renginio vedėjos, aktorės G. Čepukonytės žodžiai, tapę šventės obalsiu „Seku, seku pasaką…“

Kad siekis suburti mažiausiuosius Vilniaus šokėjus pasiteisino, parodė šventės darbotvarkė – įvairi, spalvinga. Visi dalyvavę įsitikino, kiek daug entuziazmo turi mažieji šokėjai, kurių amžius svyravo nuo 3 iki 7 metų amžiaus. Ir nors ne visada drąsūs, bet kokie mieli ir nuoširdūs būna jų pirmieji žingsneliai profesionalioje scenoje.

Šventėje atsiskleidė ir jaunų bei išradingų meninio ugdymo pedagogų patirtis. Lietuvių liaudies pasakų motyvai buvo sumaniai itraukti į vaikų šokius. Panaudotos įvairios teatro raiškos priemonės leido sukurti scenoje patrauklius akiai šiuolaikinių šokių derinius.

Šventėje dalyvavo 9 šokių kolektyvai iš darželių „Vaidilutė“, „Rūta“, „Ąžuolas“, „Vieversys“, „Žvangutis“, „Šnekutis“, „Gervelė“,“Žirniukas“ ir „Markučiai“. Visi šokėjai džiugino vykusiai parinktais sceniniais rūbeliais.

Kaip pastebėjo Vilniaus miesto savivaldybės, ikimokyklinio skyriaus švietimo, kultūros ir sporto depertamento vyriausioji specialistė Vidmanta Kibirkštienė, smagu buvo regėti tai, kaip profesionaliai pagrindinį ugdymą darželiuose papildo neformalusis ugdymas, kaip turiningai geba bendradarbiauti ir keistis patirtimi ikimokyklinės įstaigos. Vieno iš šventės rengėjų – Vilniaus darželio „Vaidilutė“ direktorė D. Jankuvienė pabrėžė,kad šventė apdalino visus – ir vaikus, ir juos stebėjusius tėvelius gerais jausmais bei šventine nuotaika, paskatino šeimas pabūti kartu, pasidžiaugti vieni kitais.

Šokių mokytojas R. Sinkevičius apibendrindamas kalbėjo, jog Vilniaus darželiai galėtų drąsiau bendradarbiauti su neformalaus ugdymo įstaigomis, kurti daugiau ir įvairesnių bendradarbiavimo projektų.

Šventės rengėjai buvo apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto depertamento ikimokyklinio ugdymo skyriaus bei Asmenybės ugdymo centro „Motus“ padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Šventės dalyviai atminimui gavo suvenyrinius medalius ir pasakų knygas, kad liaudies pasakos ir toliau gyventų mažųjų širdelėse bei turtintų jų patirtį savo grožiu bei išmintimi.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė