Aukštaitijoje vyko žvejų varžytuvės „Un Sartų Dusetose 2017“ (nuotraukos) (0)

A. Stausko nuotr.

A. Stausko nuotr.

Kovo 5 d. Dusetose įvyko jau tradicine tapusi Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2017“. Po Dusetų seniūno Sauliaus Kėblio sveikinimo šventės svečiams ir dalyviams prasidėjo keturias valandas trukusios varžybos. Šventės išvakarėse buvo nuogąstauta, kad atšilę orai gali sutrukdyti organizatoriams surengti šią šventę, tačiau ledas nespėjo ištirpti – jo storis toliau nuo kranto siekė 25 centimetrus. Varžybų taisyklės visiems dalyviams buvo įprastos – jie galėjo naudoti tik vieną avižėlę, laikytis 5 metrų atstumo vienas nuo kito, išsigręžti dvi vėliavėlėmis pažymėtas eketes ir pan. Žvejai buvo įspėti, kad pagauta lydeka nebus laikoma įskaitine žuvimi, o ją pagavus – būtina paleisti.

Varžybose dalyvavo 71 dalyvis, iš jų – šešios moterys. Atvyko žvejai iš Anykščių, Molėtų, Ignalinos, Utenos, Biržų, Vilniaus, Visagino, Zarasų rajonų. Sulaukta 8 dalyvių ir iš Latvijos – jų tarpe buvo viena moteris ir jauniausias varžybų dalyvis – vos 12 metų sulaukęs žvejas. Vyriausias varžybų dalyvis, neseniai atšventęs 80-ąjį jubiliejų, atvyko iš Biržų.

Kad žiūrovai nesušaltų ir nenuobodžiautų, jų laukė įvairios pramogos –šaudymas į taikinį iš pneumatinio ginklo, komandinės virvės traukimo varžybos. Šventės svečius linksmino Antalieptės kapela „Un tą lieptą“ (vad. Loreta Alaunienė). Visi norintys buvo vaišinami karšta arbata, kvapnia žuviene, grikių koše su žuvimi.

Kaip visuomet, pasibaigus abiem rungtynių turams, įvyko eketės gręžimo azartiškos varžybos – reikėjo išgręžti 5 eketes per kuo trumpesnį laiką. Greičiausi ir stipriausi šios rungties dalyviai buvo apdovanoti.

Iš viso buvo pagauta 52 kilogramai žuvies. Ji buvo padalinta visiems pageidaujantiems – didesnes žuveles žmonės žadėjo išsikepti, iš mažiausių virti žuvienę, kai kurie – panaudoti kaip daug fosforo turinčią pomidorų trąšą.

Dienai gerokai persiritus į antrą pusę, įvyko iškilmingas varžybų dalyvių apdovanojimas. Ne visiems žvejams pasisekė – kai kurie nepagavo nė vieno žuvelioko, tad jiems atiteko paguodos prizai. Ypatingo dėmesio apdovanojimų metu sulaukė žūklės varžybose dalyvavusios moterys. Tris pirmas vietas užėmusios buvo apdovanotos ne tik taurėmis ir medaliais, bet ir specialiais prizais. Iš moterų geriausiai sekėsi Žanetai Lukštienei iš Molėtų. Antroje vietoje liko Danguolė Ramoškienė iš Anykščių. Trečioji vieta atiteko Virginijai Pipinytei iš Jūžintų.

Apdovanota buvo ir didžiausią – 240 gramų – ešerį ištraukusi Raimonda Daškevičienė iš Molėtų. Pagerbti buvo vyriausias ir jauniausias varžybų dalyviai, taip pat šeimyninės rangos komanda – Rinkūnų šeima iš Molėtų. Vyrų kategorijoje pirmąją vietą, nugalėjęs varžovus poledinės žūklės varžybose, užėmė anykštėnas Dainius Vaitkūnas, pagavęs 2,876 kg žuvies. Antroje vietoje liko biržietis Dainius Ulevičius – jis pagavo 2,737 kg žuvies. Trečioji vieta atiteko molėtiškiui Gediminui Šiukščiui, pagavusiam 2,129 kg žuvies. Nugalėtojams buvo įteikti prizinių vietų medaliai, taurės ir kitos vertingos dovanos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė